Apres Coffee & More

  • Restoranlar
  • Kadıköy
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
Apres Coffee & More
Apres Coffee & More
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Sizi Fransa’ya ışınlayacak bir kafe.

Kış tatiline çıkmadan kayak sonrası ruhunu Fenerbahçe’ye taşıyan bu küçücük ve samimi mahalle kafesi, Fransız esintileri taşıyor. Apres, Fransızcada ‘kayak sonrası’ anlamına gelen ‘apres-ski’ ifadesinden türemiş. Menüyü de bu kavramla paralel olacak şekilde tasarlamışlar; günün spesifik zamanlarına yönelik ürünler sunuyorlar. Örneğin Apres’ye spordan sonra uğrayıp bol proteinli sporcu omletiyle egzersizinizi etkisini tamamlayabilirsiniz. Beş yumurtalı sporcu omletinde hindi füme ve lor peyniri var. Yeşil salata ve kızarmış ekmekle servis edilen bu bomba kahvaltı sizi kendinize getirecek.

Uyandıktan hemen sonra taze içecekleri tadabilir, yoğun bir çalışma gününün ardından ise iyi bir kahve eşliğinde tatlıları deneyebilirsiniz. Apres’de nitelikli kahvelerin yanı sıra Fransız omletleri, ekşi mayalı tostlar, Fransız bagetinde sandviçler ve ekmek üstü lezzetler de bulunuyor. Acı biber reçelli rozbif tost, taze soğanlı krem peynirli omlet, İtalyan salamlı baget sandviç ve croque madame menüde öne çıkanları arasında. Ayrıca günün çorbasıyla içinizi ısıtabilirsiniz. 

Tezgahta günlük değişen tatlı ve tuzlular arasında glütensiz ve şekersiz seçenekler de var. Mevsimsel olarak değişen menüden istediklerinizi, hazırladıkları piknik kutularında take away olarak alıp sahile inebilirsiniz. Özellikle ekşi mayalı ekmekle yaptıkları tostlar ve yine ekşi mayalı Fransız bageti sandviçler sahil pikniklerinizin leziz eşlikçileri olabilir. Apres Coffee & More, pazar - perşembe günleri arasında 08.00-21.00, cuma-cumartesi günleri ise 08.00-22.00 arasında açık.

Elif Eren
Yazan:
Elif Eren

Ayrıntılar

Adres:
Dr. Faruk Ayanoğlu Caddesi 34 Fenerbahçe, Kadıköy
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler