Baba’s

Restoranlar Sarıyer
0 Beğen
Kaydet
Baba’s

İstanbul Gourmet ve Duble Meze Bar gibi başarılı oluşumların arkasındaki isim Cem Tunca şimdilerde gençleri mutlu etmek için bir mekân yarattı. Koç Üniversitesi’nin batı yurdunun hemen yanındaki mekânın adı Baba’s. Burası üniversitelilerin yeni sosyalleşme adresi olmak için gerekli her şeye sahip. Şimdiden maç yayınları için gençlerin talepleri olsa da Cem Tunca buranın bir sohbet ve eğlence mekânı olarak kalmasına önem veriyor ve maç izlemenin bu amaca ters düştüğünü düşünüyor. Baba’s’ın asıl gayesi dinamik yapısı, samimi çalışanları ve sıcak atmosferiyle “Merhaba tanışabilir miyiz?” diyerek başlayacak sohbetlerin fitilini ateşlemek.

Baba’s şu anda mahallenin kayda değer tek mekânı, gidebileceğiniz başka bir yer yok. Zaten bir alternatifiniz olsa dahi başka yere gitmek isteyeceğinizi sanmıyoruz. U şeklinde bir barı olan Baba’s barda takılmak isteyenleri tatmin edebilecek çeşitlilikte bir bira menüsüne sahip. Barın camla kapanan üst bölümünün altında yer alan, U barı baştan sona gidip gelen özel tasarlanmış profesyonel model tren rotasının da mekânın samimi havasında rolü büyük. Duvarındaki Pacman çizimi, tavana asılı tüplü televizyonlar ve daha birçok detayla 80’ler ve 90’ları size hatırlatıyor.

Menü salata, pizza, makarna, atıştırmalık ve ana yemeklerden oluşan zengin bir seçki sunuyor. Yemeklerin fiyatları uçuk değil, gayet uygun; hele ki porsiyonların büyüklüğü düşünülürse. Rokalı dana carpaccio salata, çıtır karidesli Meksika salata gibi seçenekler hafif takılmak isteyenlerin derdine derman olacak kadar çeşitli. Özel taş fırında pişirilen pizzalar ise büyük porsiyonlarıyla en azından iki kişiyi doyurabilecek kadar büyük. Domates sos, mozzarella, patlıcan, mantar, mısır ve salamlı pizza Baba’s mekânın spesiyali; etten vazgeçemeyenler için ise acı sucuklu ve pastırmalı pizza turco ideal bir lezzet. Ispanaklı ravioli veya Kayseri mantısı gibi seçenekler de sırasıyla hem Avrupa hem de Anadolu lezzetlerine sevdalı olanlar için gelsin. Ama buranın konseptine en çok yakışanlar kesinlikle atıştırmalıklar ve burgerler. Fotoğrafını gördüğünüz moules marinières uzun gecelerin bir numaralı sokak yemeği midyenin Fransızcası. Biraz daha sulu bir sunumla geliyor, midyelerin içindeki aroma da daha lezzetli. Baba’s burger ise yine mekânın özel yemeklerinden. Devasa burger köftesini yerken bir ara vermeniz kaçınılmaz, yanında gelen soslu patatesler de ev yapımı patatesleri aratmıyor. Kokoreçli bruschetta ve etli pazı dolma gibi “Ben çok aç değilim.” diyenlere hitap eden lezzetlerin yanı sıra dana bonfile gibi örnekler açlıktan kıvrananları tatmin edecek türden. Bu kadar alternatifin üzerine Şam fıstıklı turta gibi bir lezzet bombasını denemeden olmaz. 

Editör: Erçağ Akın

Yayınlandı:

Mekan adı: Baba’s
İletişim:
Adres: Türkmen Sokak 10/2-4
Sarıyer
İstanbul

Çalışma saatleri: Her gün 11.00-01.00 arasında açık.

You may be interested in:

LiveReviews|0
1 person listening