#BenimBeyoglum | Yolunuzu İstiklal Caddesi ve civarına düşürmeniz için 27 sebep

Beyoğlu'nun unutulmaya yüz tutan cevherlerini, keşfedilmesi gereken yeni yerlerini paylaşmaya devam ediyoruz

beyoğlu
Time Out İstanbul editörleri
Advertising

Son dönemde tüm İstanbul’un en çok konuştuğu konu: Beyoğlu’nun hali ne olacak? Gidişata bizzat dur diyemiyoruz ama hepinizi Beyoğlu’nun unutulmaya yüz tutan cevherlerini, keşfedilmesi gereken yeni yerlerini paylaşmaya davet ediyoruz. 

Siz de İstiklal Caddesi civarından önerilerinizi sebebiyle birlikte sosyal medya hesaplarınızdan #BenimBeyoglum hashtagi ya da @timeoutistanbul'u etiketleyerek bizimle paylaşın, Beyoğlu yollarına düşmek için bahanelerimizi hep beraber arttıralım.

Divan beyoğlu
Fotoğraf: Tuncsel Ulku
Restoranlar

Divan Brasserie Beyoğlu

icon-location-pin İstiklal Caddesi

Eşsiz bir manzaranın yanında harika bir caz dinletisine kim hayır diyebilir? Ağustos sonuna kadar her cuma 20.30’da Bidar Kalender Trio, Divan Brasserie Beyoğlu’nda sahnede. Yemeklere gelirsek, Divan’ın klasikleşen menüsünden dana şnitzeli hâlâ tek geçiyoruz.

Restoranlar

Olea Pizzeria

icon-location-pin Galatasaray

Sahibesi Melek Aydın Uslu’nun her detayıyla ilgilendiği Olea’da, sipariş ettiğiniz pizzalar açık mutfakta, gözünüzün önünde hemen hazırlanıyor. İki gün boyunca dinlendirilip kıvama gelen hamurlar, gördüğümüz ve tattığımız kadarıyla hepsi taze olan malzemelerle kaplanıyor. Domatessiz, pesto soslu pizza verde’sinin fesleğeninin kokusu buram buram burnunuza gelerek iştah açıyor; mekânın özel tarifi pizza Olea speciale’deki domates sosu, köz kırmızı biber, rokfor, ceviz ve roka dengeli bir bütün yaratıyor. Pizzaların hepsi ince hamurlu, kenarları da incecik; nasıl olduğunu anlamadan koca bir pizzayı mideye indirebilirsiniz.

Advertising
Restoranlar

Nuit Terrasse

icon-location-pin Asmalımescit

Asmalımescit’in yeni teras barında her çarşamba içecekler sizden, karpuz-peynir ikilisi şirketten. Yaz bitince, teras yerine cumbalı katını da ziyaret etmek üzere Nuit Terrasse’ı aklımıza yazdık bile.

Beyoğlu Sineması

Beyoğlu Sineması

Geçtiğimiz günlerde duyduğumuz bir haberle yüreğimiz ağzımıza gelmişti: İstiklal Caddesi'nin yegâne bağımsız sinemalarından biri kapanma kararı almıştı. Neyse ki kısa sürede güzel haberi aldık. Hem borçlarının kapatılması, hem de sinemanın yaşayan ve gelişen bir film merkezine dönüşebilmesi için Beyoğlu Sineması Sadakat Kartı satışa sunuldu! Siz de sinemanın kapanma riski altında olmasına üzülenlerdenseniz istikametiniz dört farklı kategoride basılan kartları satın almak için Beyoğlu Sineması gişesi ya da www.beyoglusinemasikarti.com adresi olsun. 

Advertising
Restoranlar

Dose & istos Kafe ve Kitabevi

icon-location-pin Beyoğlu

Rum kültürü ve şehir tarihi üzerine harika kitaplar yayınlayan istos, Galatasaray’ın kahvecisi Dose ile ev arkadaşı oldu. Artık tüm istos kitaplarını bu adresten indirimli olarak satın alabilir, hemen kahve eşliğinde okumaya başlayabilirsiniz.

Restoranlar

Mila by Roka Pera

icon-location-pin Şişhane

Tepebaşı’ndaki Bird’ün yerine açılan Mila, şık bir meyhane. Meşrutiyet Caddesi üzerinde yer alan Roka Pera’nın yeni adresi olan Mila’nın menüsünde özellikle et yemekleri konusunda sevindirici gelişmeler var. Roka Pera’nın aklımızda yer eden taze Ege otlarından yapılmış mezelerinin yanına isli kuru et ve yanık yoğurtlu kebap gibi et seçenekleri eklenmiş. Kapanışı karadutlu lor tatlısıyla yapmayı ihmal etmeyin. Müzik seçkisi ise gece ilerledikçe meyhane havasından uzaklaşıyor ve yerini DJ performanslarına bırakıyor.

Advertising
Barlar ve pub'lar

Warehouse

icon-location-pin Asmalımescit

Warehouse’un amacı eski Asmalı ruhunu yaşatmak. Hem elektronik müziğe hem akustik performanslara kucak açan üç katlı mekânın programını facebook.com/warehouseistanbul adresinden takip edin.

Restoranlar

Mec’s Kasap Burger

icon-location-pin Galata

Şehrin başarılı burgercileri arasına girmeye aday Mec’s ile tanışın. 28 gün dinlendirilen etlerle hazırlanan burger köfteleri gayet başarılı, fiyatları makul, terası ise püfür püfür. Daha ne olsun?

Advertising
Barlar ve pub'lar

Kulp

icon-location-pin Asmalımescit

Asmalımescit’in emektar kulüplerinden Kulp, ‘Asmalı Sokağa Taşmalı’ partileriyle radarımızda. “Beyoğlu öldü,” diyenlere inat, Asmalımescit’in yoğun bir yaya trafiğine sahip olduğu günlerini anımsatan sokak partileri, her iki haftada bir Kulp’un önünde gerçekleşiyor. Asmalı’nın altın günlerini yâd edenlerdenseniz siz de bu kalabalığa karışın. Detaylar facebook.com/kulpbar adresinde.

Etkinlikler

Dam

icon-location-pin İstiklal Caddesi

Burasını sadece bir ortak çalışma alanı olarak tanımlamak haksızlık olur. Farklı disiplinlere, sanat dallarına ve etkinliklere kucak açan bir alan Dam. Üyelik seçeneklerini incelemek veya stand-up gösterilerden konserlere uzanan farklı etkinliklerini takip etmek için www.damdayiz.com adresine göz atın.

Daha fazla göster
Advertising