Heads up! We’re working hard to be accurate – but these are unusual times, so please always check before heading out.

Bubble Tea Mekanları

Tüm dünyada fenomen haline gelen içecek bubble tea İstanbul’u da etkisi altına aldı. İçmesi öyle eğlenceli ki çocukluğunuz geri geliveriyor. İnci çayı olarak da bilinen bu içeceği İstanbul’da bulabileceğiniz yerlerden birkaçını sizin için derledik.

Nadir Sönmez
Advertising

Poppin’ Bubble Tea & Coffee

Restoranlar Moda

Birbirini liseden tanıyan üç genç girişimci arkadaşın açtığı Poppin' Bubble Tea canlı ve sempatik bir ambiyans bulabileceğiniz butik bir kafe. Bubble tea fenomenini iyi anlayabilmek için Tayvan'daki üretici bir firmayla iletişime geçip bilgilenmiş, ardından Avrupa'da eğitim almışlar. Burada avantajınız laboratuvar konseptinde sundukları içeriklerinden istediğinizi seçip kendi bubble tea tarifinizi oluşturabilmeniz. Ürünlerini vegan beslenenler rahatlıkla tercih edebilir. Rengarenk japon lokumu mochi seçenekleri de ağzınızı tatlandıracak.

Bubble Istanbul

Restoranlar Teşvikiye

Bubble tea hem sıcak hem soğuk tüketebileceğiniz bir içecek. Sütle ya da sütsüz tercih edebiliyorsunuz. İçinde meyveli poppingler ya da tapyoka topları yer alabiliyor. Dünyada trend haline gelen bu içeceği deneyimleyebileceğiniz başlıca adreslerden biri de Nişantaşı'ndaki Bubble Istanbul. Zarif ve şık bir ambiyansa sahip mekanda sohbetiniz sık sık kahkahalarla bölünecek çünkü bubble tea içmek içinizdeki çocuğu ortaya çıkarıyor. Çilekli, vanilya aromalı ve çikolatalı gibi seçeneklerinizin her biri birbirinden renkli ve lezzetli. Karabuğdaylı kurabiye gibi vegan ve şekersiz tatlılarda yanında iyi gidiyor.

Advertising

Bubble Trouble

Restoranlar Başakşehir

Mall of İstanbul içinde yer alan Mall Design District by Buse Terim’de bir buble tea alanı bulunuyor. İsmiyle heyecan yaratan Bubble Trouble alışveriş için dolaşmaktan yorulduğunuzda sizi gevşetecek ve keyiflendirecek bir mola imkanı sunuyor. Katkı maddesiz ve şekersiz seçenekleriyle masum ve lezzetli bir eğlence! Seçeneklerinizden Madagaskar mango bazlı ve taze meyveli, içindeki bubblelar limonlu. Rio içindeki maydonozla vitamin deposu. Ayrıca topçukları dondurma ve tatlılarla birleştirmenin yanısıra tostların yanına da ekliyorlar. Bubble milkshakeler de cabası. Yaratıcılıkta sınır yok.

Monster Tea Shop

Restoranlar Akaretler

Bubble tea dünyasına girdiğinizde topçukların türüne göre seçeneklerinizin çeşitlendiğini görüyorsunuz. Monster Tea Shop inci çayı konsepti altında boba toplarıyla hazırlanan çaylarını öne çıkarıyorlar. Tayvan’da 1980’li yıllardan beri tüketilen ve tapyoka ilke hazırlanan boba toplarını içeren çayları yudumladıktan sonra iş bitmiyor. Ağzınızda tuttuğunuz topları çiğnemek büyük keyif, yutmayı mümkün olduğunca geciktirmek isteyeceksiniz.  İmza tariflerinden biri olan Ege Mavisi’nde kelebek çiçeği çayı kullanılmış. Monster Boba ise esmer şeker şurubu içeriyor. Bubble tea meraklıları bu sempatik mekanda vakit geçirmekten hoşlanacaklar.

Advertising

Fine Stop

Restoranlar Topağacı

Sağlıklı kaseler, kahveler ve çaylar bulunuyor Fine Stop’ta. Hem çayları hem de kahveleri bubble ekleyerek tüketebileceğiniz bir Nişantaşı mekanı burası. Mesela espresso ile hazırlanmış soğuk kahvenizde yaban mersini topları yer alabilir ya karamelli kahvenizi mango topları ile tüketebilirsiniz. Lemonella, sulugöz ve passion gibi isimlerle sunuyorlar bubble tea seçeneklerini. Finestop special hindistan cevizi, portakal, süt ve ananaslı. Günlerine enerjik ve ruhu hafifleten bir mola vermek isteyenler, Fine Stop’a uğrayabilir ve topçuklu çaylarını tüketirken çocuklar gibi şen hissedebilir.

Tea Taste

Restoranlar Şişli

Şişli’deki Tea Taste birbirinden ilginç çay çeşitleri bulabileceğiniz bir mekan. Klasik süt çayı, avokado matcha çayı, taze sıkılmış limonlu siyah çay ve niceleri… Ayrıca çaylara orijinal tatlılar eşlik ediyor. Pirinç unuyla hazırlanan geleneksel Japon tatlısı mochi bunlardan biri. Yumurtalı tartları da sevdalanacağınız türden. Bir kafe ortamı sunan iki katlı bu mekanda Uzak Doğu rüzgarları esiyor. Yüksek tavandan sarkan ahşap avizeler, açık mutfakta çalışan Koreli çalışanlar ve kulağınıza çalınan melodilerin yarattığı bir havadan söz ediyoruz. Ve tabii son dönemin popüler içeceği bubble tea’den! Kökeni Tayvan olan bu çay Amerika ve Avrupa’yı ele geçirdikten sonra ülkemizde de bilinmeye başladı. İnci çayı diye de geçen bu içecek adını içine konan jelibon kıvamlı küçük topçuklardan alıyor. Tapyoka topları adı verilen bu minik, yarı saydam küreler; özel bir nişastayla hazırlanmış hamurlar aslında. Çayınızı bu baloncukların geçebileceği geniş pipetlerle içiyorsunuz ve ister istemez çocukça bir zevk alıyorsunuz. Topçuklar çabuk bitmesin diye çayınızı ağırdan alabilirsiniz ya da sabırsızlıkla hepsini bir anda tüketebilirsiniz. Tea Taste’de çayınızın içine mekana has diğer malzemelerden eklemek isterseniz, kırmızı maş fasulye ve puding gibi alternatifleriniz var; hangi çayla iyi gideceğini çalışanlardan öğrenin!

Tavsiye edilen

    İlginizi çekebilecek diğer içerikler

      Advertising