Casita Plus

Restoranlar Bebek
Casita Plus

Time Out diyor ki

Yılların Casita'sının sonundaki bu Plus da ne dediğinizi duyar gibiyiz. Bundan böyle Casita ve Casita Plus'lar iki ayrı konsept olarak var-olmaya devam edecek. Bebek de bu yeni konseptin ilk denendiği yer. Diğer Casita'lardan farkı dekorasyonu, menüde birkaç yenilik ve alkol satışı. Sarı, beyaz ağırlıklı, koyu yeşil detayların canlandırdığı mekân mantıcıdan çok Güney Amerika sahil barı gibi. Bambu, yaprak, kaktüs, tropik resimler gibi detaylar dikkati çekiyor. Her tür içkiyi barındıran hasır tabureli bar, bir mantıcıda görmeyi beklediğiniz son şey olabilir.

Başlangıçlardaki patlıcan külleme, sebzeli börek, içli köfte, haşlanmış sebze karması, güveçte sarımsaklı mantar, Casita gondola (gondol tabakta sebzeli börek, içli köfte, mantar, külleme, Akdeniz yeşillikleri) kızarmış mozzarella ve peynir tabağı hem ‘mantıcı’ hem de bar konseptine uygun. Sabaha kadar açık mekânların olmazsa olmazı mercimek ve domates çorbaları; mantıdan sakınan kadınları ihya edecek sekiz çeşit soğuk, üç çeşit sıcak salata ve pek tabii ki hamur işleri ile ana yemekler var menünün devamında. Feraye (kızarmış mantı), Temel Feraye (ıspanaklı kızarmış mantı), Casalinga, Carina İtalyana (beş peynirli, fesleğen soslu, parmesanlı mantı), o, bu, şu trio (Carina İtalyana, Casalinga, Feraye bir arada) ve Casita Plus’a özel Maxi Feraye, yani bildiğimiz Feraye’nin büyük boyutta yapılmış hali hamurseverleri doyuruyor. Porsiyonlar yine alıştığımız dev Casita standartlarında. Ana yemeklerde ise Pampa, Müstesna Alaturka, Çılgın Fajita, rokfor soslu bonfile, çökertme, terbiyeli tavuk şiş, İnegöl köfte, kaşarlı köfte ve Casita Burger seçenekleri var. Kararsız kalanlara tavsiyemiz yarım porsiyon çökertme, yarım porsiyon Feraye sipariş etmeleri.

Tatlı olarak Casita klasikleri dondurmalı kağıt helva, krep harika ve tiramisuya Tulipan Crema (bir nevi dondurmalı keşkül) eklenmiş. İki de önemli notumuzu sona ekleyelim: Casita işletmesini oturtana kadar mantı ilk tercihiniz olsun ve Cevdet Paşa Caddesi’nde Casita’nın olduğu yerden arabanızla özellikle hafta sonu geç saatte dikkatli geçin. İlginç park etme manevralarının ve gazlamaların kurbanı olmayın.

 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Cevdet Paşa Caddesi 15, Bebek
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00 04.00 arası açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler