Daire 1

  • Restoranlar
  • Bebek
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

İstanbul’un tartışmasız gelmiş geçmiş en popüler mekânlarından biri olan Buz Bar’ın yaratıcısı Lal Dedeoğlu, sizi Daire 1’e misafirliğe çağırıyor.

Anahtarı olmayanların giremediği şu çok özel kulüpten mi bahsediyoruz?
Hakkında çıkan ilk haberler çok seçkin bir kulüp izlenimi uyandırsa da aslında kapıyı çalıp girebileceğiniz bir yer Daire 1. Anahtarlar civarda oturanların ve mekânı evi gibi benimseyenlerin rahatlığı için düşünülmüş bir güzellik. Ayrıca Daire 1’de özel bir kulüpten ziyade bir lokal havası var.

Nasıl yani?
İçeride kendinizi bayram ziyaretindeymişsiniz gibi hissetmenize vesile olacak eski görünümlü ve mütevazı parçalarla döşenmiş bir ortam bulacaksınız, oyun odasında okey veya tavla oynayanlarla da karşılaşabilirsiniz. Daire 1 sınırları içinde her an en az bir-iki ünlünün bulunması da kuvvetle muhtemel.

O zaman buraya gitmeden önce süslenmek gerekir herhalde…
Tam tersi, ev gibi bir ortama sahip olduğu için rahat olun, abartmayın.

Daire 1’de ne yenir, ne içilir?
Günlük menülerde doğal olarak ev yemeği tadında seçenekler var; karnabahar, kabak dolması, tas kebabı karşınıza çıkabilecek yemekler arasında. Buz ve Bej müdavimlerine müjdeyi verelim: Meşhur panzanella salatası da menüde yer alıyor. Kıtır ekmek parçaları, taze otlar, Erzincan tulum peyniri, şeker domates ve Urla kırma zeytini ile hazırlanan bir salata. Pazar günleri 13.00-19.00 arası ise Daire 1’de döner vakti. 

Yazan:
Ediz Pekinli

Ayrıntılar

Adres:
Küçük Bebek Yolu 38
Bebek, Beşiktaş
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler