En İyi Yeni Meze Adayları

Yeme-İçme Ödülleri heyecanı başlıyor! 28 Şubat'ta gerçekleşecek ödül töreni öncesi adayları tanıyalım

Palazzo Donizetti Hotel'in tepesindeki Duble Meze Bar'dan
Advertising
SEASPICE
hakan celik
Restoranlar

SEASPICE

icon-location-pin Ataşehir

Ataşehir’deki Watergarden AVM’de bulunan Seaspice’ın deniz mahsulleri ağırlıklı harika bir menüsü var. Fesleğenli levrek, karides söğüş, çiroz, levren marin… Sadece mezelerle doyup ana yemeğe yeriniz kalmazsa şaşırmayın.

Restoranlar

Deli Meyhane

icon-location-pin Kabataş

İstanbul’da yaşamanın yan etkisi olan bu hali benimseyen işletme önce ismiyle müşterisini tavlıyor. Zahter Giriti salatası, karides söğüş ve levrek marin Deli’nin bir çırpıda bitireceğiniz başarılı lezzetlerinden.

Advertising
Restoranlar

Firuze

icon-location-pin Şişhane

İKSV binasının tepesinde modern bir meyhane Firuze. Manzarası deseniz şahane, mezeleri de bir o kadar harika. Firuze’nin avantajı, geniş yelpazedeki bir misafir kitlesi için iyi bir seçenek sunması. Salon’da konsere gelmiş gençlerin akşam yemeği yiyebileceği, işten çıkmış Pera çalışanlarının kafa dağıtabileceği, öğle yemeğini iş toplantısına denk getirenlerin rahat edeceği ve hafta sonlarında Beyoğlu’nun gece hayatına dalmadan önce arkadaş muhabbetine doymak isteyenlerin saatler geçirebileceği bir mekan burası. Küçük içli köfte kibbe ve balık kokorecinden bir tane daha sipariş etmek isteyebilirsiniz ama peynirli paşa ezmesi ve soğanlı Bombay pilaki için de midenizde yer bırakın.

Restoranlar

Köprüaltı

icon-location-pin Sarıyer

İsmiyle lokasyonuna dair fikir veren Köprüaltı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa yakasındaki ayağında konumlanıyor. Menüdeki seçenekler ‘Bugün hangi ot var?’, ‘Pideleri sor’, ‘Bi çorba’, ‘Bugün ne tatlı yaptınız?’ gibi gülümseten başlıklar altında toplanmış. Mezelerin sırrı ise doğal malzemelerle hazırlanması.

Advertising
Restoranlar

Duble Meze Bar

icon-location-pin Şişhane

Pera’nın en kendine özgü mekanlarından biri olan, modern meyhane kültürünün bayraktarı Duble Meze Bar’a kardeş geldi. Duble Meze Bar’ın yeni şubesi Karaköy’de eskiden Ferahfeza’nın bulunduğu noktada yer alıyor. Sunulan yaklaşık 40 çeşit mezenin, Antakya, Gaziantep, Cunda, Alaçatı gibi yerlerden gelen yöresel malzemelerle hazırlandığını ve menünün sık sık yenilendiğini de hatırlatalım.

Time Out diyor ki
Advertising