Gaia Yöresel

Restoranlar Topağacı
Gaia Yöresel
1/2
Gaia Yöresel
2/2

Time Out diyor ki

Nişantaşı civarında verdiğimiz yemek molalarının favori adresini ilan ediyoruz: Gaia Yöresel. Semtin sosyetik mekânlarından uzakta, Topağacı’ndaki bir apartmanın alt katında yer alan Gaia Yöresel, görünüşü itibariyle bir atölyeyi andırsa da aslında birden fazla amaca hizmet ediyor. Enfes çorbalar ile ev yemekleri bulabileceğiniz dingin bir lokanta ve doğal ürünler satın alabileceğiniz bir dükkân burası. ‘İyi, adil, temiz ve gerçek gıda’ iddiasının altını kusursuz bir şekilde doldurduklarını söyleyebiliriz.

Gaia’da ürünlerini bulabileceğiniz takdir edilesi girişimler ve markalardan bir kısmını sayarsak haklı olduğumuzu anlarsınız: Türkiye’nin 12 senedir arilik sertifikasına sahip tek çiftliğinde üretilen %100 doğal ve katkısız çiğ sütüyle Aysun the Sütçü; taş değirmende öğütülmüş atalık buğday unları ile yapılan ekşi mayalı ekmeklerin yaratıcısı Eppek; Kandıra’da burrata, mozzarella ve çok daha fazlasını üreten manda çiftliği Buffa; İtalya’nın prestijli kahve markası Caffè Vergnano; Çeşme’nin sakızından, Bodrum’un mandalinasından ve daha nice yöremizin nimetlerinden enfes dondurmalar yaratan Dondurmacci…

Eppek’in ekmekleri ve Aysun the Sütçü’nün sütleri gibi pek çok ürün seri üretimden uzak koşullarda hazırlandığı için önceden sipariş vermeniz gerekebilir, aklınızda olsun. Gaia, şehir bostancılığı konusunda insanları bilinçlendirmeyi de hedefliyor; hatta bu sebeple Yedikule Bostanları’ndan toplanan taze yeşillikler her perşembe Gaia aracılığıyla sahiplerine ulaşıyor. 20-25 TL’ye karnınızı doyurabileceğiniz günlük değişen menüsünde de gözünüz kapalı güvenebileceğiniz, doğal malzemeler kullanılıyor. Ayrıca Gaia’da zaman zaman ekmek ve turşu yapımı atölyeleri gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Editör: Ediz Pekinli

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Avukat Süreyya Ağaoğlu Sokak 31, Topağacı
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-Cumartesi 08:00-20:00. Pazartesi kapalı.