Grill Branché

Restoranlar Ataşehir
Grill Branché
1/2
Grill Branché
2/2

Time Out diyor ki

Geniş şarap kavı ve bar alanı sizi yanıltmasın, Grill Branché’nın uzmanlık alanı et.

Grill Branché | Time Out İstanbulAtaşehir’deki Watergarden İstanbul içinde açılan mekan, İstanbul’da görmeye pek alışık olmadığımız türden bir et restoranı. Tamamını okumak için: https://www.timeout.com/istanbul/tr/restoranlar/grill-branche

Geniş şarap kavı ve bar alanı sizi yanıltmasın, Grill Branché’nın uzmanlık alanı et. Ataşehir’deki Watergarden İstanbul içinde açılan mekan, İstanbul’da görmeye pek alışık olmadığımız türden bir et restoranı. Dünyanın dört bir yanındaki farklı mutfak kültürlerinin kırmızı et tariflerini bir araya getiren menüsü, Grill Branché’nin en büyük farklılığı. Burada Japon pişirme teknikleriyle hazırlanan bir bonfile de sipariş edebilirsiniz, Amerika’da ünlü olan surf & turf usulü, deniz ürünleriyle kırmızı eti aynı tabakta buluşturan bir ana yemek de.

Müşterilerin görebilmesi için açık mutfak önünde yer alan dolapta sergilenen etler, Trakya ve Balıkesir yörelerinde yetiştirilen hayvanlardan elde ediliyor. Kendi kemiği üzerinde kuru yaşlandırma sistemiyle dinlendirilen bu etler, ideal sıcaklık ve nem oranında 21-28 gün arasında bekletiliyor. Menünün özellikle başlangıç kısmı hayli zengin, bu bölümden sipariş edeceğiniz paylaşımlık tabaklarla bile doymanız mümkün. Ağır ateşte pişirilmiş kaburga parçalarıyla hazırlanan nachos , kırmızı soğan turşusuyla servis ediliyor; birkaç saniye mühürlendikten sonra servis edilen dana bonfile tataki, masanızda üzerine dökülen sosuyla çok az daha pişiyor ve yemeye hazır hale geliyor.

Mekan, adında da yer alan ızgara uzmanlığını acılı aioli soslu ızgara karides, kuşkonmaz ve pancarlı patates püreli ızgara somon gibi seçeneklerle deniz ürünlerine de uyguluyor. Surf & turf usulü bir yemek denemek isterseniz ise karides ile servis edilen branché dana bonfileyi  seçebilirsiniz. Dana kaburga dana sırtı, dana lokum gibi ana yemekler kremalı ıspanak, patates veya ızgara sebze gibi eşlikçilerden dilediğiniz bir tanesiyle servis ediliyor. Tatlılarda ise baklava dondurmayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz, çünkü havuç dilimleri Antepli meşhur baklavacı İmam Çağdaş’tan.

Ayrıntılar

Adres: No:2/19
Barbaros Mahallesi
Ataşehir
istanbul
34788
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers