İoki Nau

  • Restoranlar
  • Sarıyer
  • 5 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
  1. İoki Nau
    İoki Nau
  2. İoki Nau
    İoki Nau
Reklâm

Time Out diyor ki

5 5 yıldız üzerinden

Nikkei mutfağını keşfe çıkın.

Peru’ya göç eden Japonların balıkları kendi teknikleriyle işlemesi sonucu ortaya çıkan Nikkei mutfağının şahane bir örneği yepyeni bir konseptle karşınızda. Aslında İoki’nin hikayesi Bodrum’da başlıyor. İki lezzet düşkünü üniversite öğrencisinin New York’taki Uzak Doğu ve Peru mutfaklarını keşfetmesiyle başlayan macera, Şef Okitasan’ın Türkiye’ye gelmesiyle İoki’ye dönüşüyor. Şef Okitasan’ın yaptığı ceviche ve sushi’ler Mandarin Oriental Bodrum, Kurochan by İoki ve İoki on the Beach markalarıyla damakları şenlendirdikten sonra şimdilerde İoki Nau ile Yeniköy’de İstanbullularla buluşuyor. Bir güzel haber daha: Bu ay aynı konsepte sahip bir İkoi Nau daha, Karaköy JW Marriott Hotel’de hayata geçecek.

İoki Nau’nun menüsü, Türk damak tadına uygun şekilde yerel malzemelerle oluşturulmuş. Adını sakura çiçeğinden alan sakura roll, ton balığından yapılan ceviche tuna nikkei, sağlıklı ve besleyici bowl’lar menünün yıldız oyuncuları. Ayrıca lagos miso yaki, somon teppanyaki, beef sando ve salata çeşitleri şef spesiyallerinin başında geliyor. Mekanın favori paylaşımlığı gyoza ise sadece kendinize saklamak isteyeceğiniz leziz ötesi bir başka tabak.  

İoki Nau, sadece lezzetiyle değil eğlencesiyle de şaşırtıyor. Özenli müzik seçimi ve ses sistemiyle dikkat çeken mekan, II. Dünya Savaşı’nın ardından Japonya’da ortaya çıkan ve son yıllarda Avrupa, Amerika ve Türkiye’de de örnekleri görülen ‘listening bar’ konseptiyle keşfedilmeyi bekliyor. Asya esintili ögelerle dolu, sıcak bir atmosferde harika bir restoran deneyimi sunan İoki Nau, sade ve şık dekorasyonuyla da dikkat çekiyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri

Ayrıntılar

Adres:
Köybaşı Caddesi 146, Yeniköy
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler