İsokyo
İsokyo

ISOKYO' NUN YENİ MENÜSÜ VE MUHTEŞEM ATMOSFERİ

ISOKYO'NUN YENİ MENÜSÜNÜ VE MUHTEŞEM ATMOSFERİNİ KEŞFEDİN

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Raffles İstanbul’un imza restoranı İsokyo, birçok Uzak Doğu mutfağından farklı olarak, Doğu’nun gizemli lezzet sırlarının Batı’nın modern pişirme teknikleriyle yorumlandığı bir gastronomi deneyimi sunuyor.

İsokyo
İsokyo

İstanbul’un zamansız panoramasına eşsiz bir bakış vadeden Raffles İstanbul, Tokyo’yla İstanbul arasında bir lezzet yolu yaratan İsokyo ile gastronomi dünyasında fark yaratıyor. Çin, Japonya, Kore, Tayland gibi Asya kıtasının farklı bölgelerinden çeşitli yemek kültürlerini, Türk mutfağından dokunuşlarla zenginleştiren İsokyo, yenilenen interaktif mutfağı ve iç tasarımıyla misafirlerini ağırlıyor. Zorlu Center’dan direkt erişim olan Raffles Teras’a açılan konumuyla konuklarını yepyeni bir atmosferde karşılayan İsokyo, yetenekli Mutfak Şefi Şafak Erten’in hazırladığı beş aşamadan oluşan tadım menüsü ve a la carte menüyle pazartesi hariç, haftanın altı gününde 17.00-23.30 arası olmak üzere sadece akşam yemeği hizmeti veriyor. Mutfak Şefi olarak İsokyo’da çalışmanın, yaratıcılığını ve yeteneklerini her gün sergileyebilme imkanı sağladığını ifade eden Şafak Erten, “İsokyo’da çalışmak gerçekten özel bir deneyim. Ekibimle birlikte misafirlerimizin ilgisinden ilham alarak, onların damak zevklerini anlamak, beklentilerini karşılamak ve hatta aşmak için sürekli olarak yeni lezzet kombinasyonları ve sunumlar geliştiriyoruz. Onların yüzündeki memnuniyet ve menümüzle ilgili olumlu geribildirimler, tüm emeğimizin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor,” diyor. Menüdeki tüm tatların kendisi için ayrı bir hikayesi olduğunu söyleyen Erten’in favori lezzeti ise İsokyo’nun tadım menüsünde ve a la carte menüsünde yer alan imza yemeği; Oestra Havyarı ile sunulan Istakoz Dumpling. 

İsokyo
İsokyo

Kişiye özel sunumlar, eşleşmeli tadım menüsü ve imza kokteyllerle gastronomi yolculuğu Beş aşamadan ve en özel 10 İsokyo lezzetinden oluşan yepyeni tadım menüsüyle misafirlerine benzersiz bir lezzet deneyimi vadeden İsokyo, paylaşıma uygun tabakların yer aldığı bu egzotik deneyime eşlik eden bir şarap menüsü de sunuyor. Restoranın iki imza lezzeti olan Osetra Havyarı ile sunulan ıstakoz dumpling ve wok’ta sotelenmiş dana bonfile etinin de yer aldığı tadım menüsünün yanı sıra a la carte menüyle de İsokyo misafirlerini farklı tatlar ve dokular arasında bir yolculuğa çıkarıyor. İstanbul ve Tokyo arasında öne çıkan gastronomi şehirlerinden esinlenerek, o bölgeye özgü ürünlerle hazırlanan imza kokteyller sunan İsokyo’da, sake ve Japon içkilerinin yanı sıra Şampanya Barı’nın mücevher ışıltısında sunulan kapsamlı bir şarap kavı ve seçkin premium içecek menüsü de bulunuyor.

İsokyo’da gastronomi yolculuğu zenginleşiyor Çağdaş bir Pan-Asya mutfağı deneyimi yaşatan İsokyo, haftanın belli günlerinde gerçekleşecek Uzak Doğu mutfağı atölyelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Detayları önümüzdeki günlerde belirlenecek atölye çalışmalarının yanı sıra İsokyo, farklı damak zevklerine hitap edebilmek için yeni deneyimler de yaratıyor. Aşçıların el yapımı özel sushi-sashimi arabasıyla misafirlerin masalarını ziyaret edeceği yepyeni bir servis deneyimi için de çalışmalar devam ediyor. İsokyo’nun eşsiz lezzet yolculuğunda misafirlere sofistike bir müzik deneyimi de eşlik ediyor. Farklı duyulara hitap eden bir deneyim sunan İsokyo’daki DJ performansları misafirlere müzik ziyafeti yaşatıyor.

Raffles Istanbul, Zorlu Center, Beşiktaş. raffles.com/istanbul

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm