köfte

İstanbul'un en iyi köftecileri

Konu köfte olunca çeşit bol, seçmek zor... Köfteciden %100 memnun kalkmak isteyenleri böyle alalım.

Time Out Istanbul editors
Advertising

Onlarca farklı teknik, birbirinden lezzetli köfteler. En sevdiğinizi bulmak için çıktığınız köfte seferinde haritanız hazır!

İstanbul'un en iyi köftecileri

AKO Adapazarı Islama Köfte

Restoranlar Türk mutfağı Kadıköy

İnegöl’üydü, Sultanahmet’iydi, Filibesi’ydi... Bu köfteleri birbirinden ayıramayanlardansanız Adapazarı ıslama köftenin farklı olduğunu anlamakta hiç zorlanmazsınız. Adı Adapazarı ile özdeşleşen bu köftenin en büyük özelliği köftelerin kebap misali, biberli et suyuna batırılmış ve ızgara yapılmış ekmek dilimlerinin üzerinde gelmesi. 

Ali Baba Köfteci

Restoranlar Arnavutköy

Izgaradan çıkmış sımsıcak köfteler ve yanında nar gibi domatesleri ile Arnavutköy’ün Köfteci Ali Baba’sı köfte işine 1982’de, her köfteci gibi, ufak bir dükkânla başladı. O dönem köfte-piyaz bağımlısı yaptığı çocuklar, büyüyünce Ali Baba’ya gitmekten hiç vazgeçmedi ve Ali Baba büyüdü.

Advertising

Dükkan

Restoranlar Nişantaşı

Kaliteli et’ konseptini layığıyla yansıtan Emre Mermer’in Dükkan’ı kasap köfte için ideal adreslerden biri. Dana etine az miktar kuzu ve soğan, maydanoz, tuz, karabiber, bayat ekmek eklenerek yapılan Dükkan’ın kasap köftesi ızgarada enfes oluyor.

Elazığlı Çiğ Köfteci Ahmet Usta

Restoranlar Türk mutfağı Avcılar

‘Bu acıyı seviyorum’ cümlesini kendine slogan edinen Elazığ’lı Ahmet Usta, iş hayatına 1997 yılında bir kamyonetin arkasını büfe haline getirerek başlamış ve şu anda 1500 m2’lik fabrikasında durmadan çiğ köfte üreterek Türk ‘fast food’ kavramına yeni bir boyut açmanın haklı gururunu yaşıyor.

Advertising

Günaydın Et Lokantası

Restoranlar Etiler

Günaydın Et, yerinde iyi et yemek ya da iyi eti eve götürmek için en ideal adreslerden biri. Tüm etlerinin Tekirdağ'da kendilerine ait bir çiftlikten getirildiği Günaydın Et’in üç noktasında kasap hizmeti veriliyor ve bu kasaplarda köfte cinsinden üç çeşit sizi karşılıyor; kasap köfte, hamburger köftesi ve tavuk köfte. 

Hain Köfte

Restoranlar Kağıthane

Hain Köfte, ismini seçerken belli ki uzun uzun düşünmüş. İnsanlara köfteleri yedirmiş ve gözlemlemiş. Sonra da “Madem bütün rejimleri bozduruyorum, alışkanlık yapıyorum, eşim benzerim bulunamıyor, o zaman ben Hain Köfte olayım” demiş. Maslak’ta  yer alan Hain Köfte, Makedonya kökenli bir reçete üzerinden köfte yapıyor. 

Advertising

Köfteci Odabaşlar

Restoranlar Türk mutfağı Beykoz

Küçük bir aile işletmesi Odabaşlar, tüm köfteler günlük ve taze olarak hazırlanıyor. Lokanta havasında sizi köftesinin lezzetiyle şaşırtmaya hazır bekliyor.

Köşebaşı

Restoranlar Beşiktaş

1995’ten beri hayatımızda olan Köşebaşı restoran 30 farklı şubesi ile klasik kebap anlayışını yıkmayı başardı. Aynı zamanda köfteleri de bir hayli başarılı olan mekân Time dergisi tarafından ‘Türkiyenin En İyi Kebap Restoranı’ olarak gösteriliyor.

Advertising

Meşhur Filibe Köftecisi

Restoranlar Türk mutfağı Fatih

Filibe köftesi denilince akla ilk düşen mekân kuruluşu 100 yıl öncesine dayanan Meşhur Filibe Köftecisi. Sirkeci'den Cağaloğlu'na çıkarken sol sırada. İki katlı, salaş bir binada yer alan Meşhur Filibe Köftecisi’nde köfteler Balkan usulü yapılıyor; köftelerin boyutu küçük, dışları iyi pişmiş ama içi hafif sulu. 

Onur Et Galerisi

Restoranlar Beşiktaş

Et konusunda isim yapmış iyi adresler şubelerini açadursunlar her gün önünden geçilen mahalle kasaplarının havası kolay kolay yakalanır cinsten değil. Levent Çarşı içindeki Onur Et Galerisi de iyi mahalle kasaplarından biri. O kadar iyi ki Levent çevresini terkedip uzaklara taşınanlar bile hâlâ et almak için buraya geliyorlar.

Daha fazla göster
Tavsiye edilen

    İlginizi çekebilecek diğer içerikler

      Advertising