Kantin

  • Restoranlar
  • Nişantaşı
  • 5 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
Reklâm

Time Out diyor ki

5 5 yıldız üzerinden

15 seneyi aşkın tarihiyle, İstanbul'un simgelerinden biri haline gelen Kantin, lokantası ve dükkanıyla Nişantaşı Milli Reasürans Pasajı'nda.

Nişantaşı'ndaki eski yerindeki öğle servisi dillere destan olan Kantin, işi büyüttü. Kantin Milli Reasürans Pasajı’ndaki yerine taşınırken tüm lezzetlerini yanında taşımış olsa da yenilikler de yok değil. En çarpıcı değişiklik ise artık bir akşam menüsünün de olması. Pazartesi günleri akşam servisinin olmadığını hatırlatalım, kapıdan mideniz boş dönmeyin. Akşam menüsü öğle seçeneklerinden farklı, akşam yemeğinin törensi havasını taşıyabilecek şekilde kurgulanmış. Hazırlıkları da haliyle uzun sürüyor, onun için öğlen menüsü 14.45’ten itibaren rafa kaldırılıyor. Ama vakitsiz gittiniz diye aç kalacağınızı düşünmeyin. Köfte ekmek ve falafel gibi Kantin klasikleri artık her gün, istediğiniz saatte yiyebileceğiniz lezzetler olarak menüde sabitlendiler. İçeceklerinize ise isterseniz rozbif ve ördek göğsü gibi soğuk etlerle, isterseniz her biri doğrudan üreticisinden gelen peynirlerle destek çıkabilirsiniz. Tüm başlangıçların az ve çok olarak adlandırılan iki boyu var, tıpkı bir esnaf lokantasındaki gibi. Kantin ruhunu nereden geldiğini buradan anlayabilirsiniz. 

Şef Şemsa Denizsel aynı zamanda mekân sahibi. Hazırladığı menüde karşınıza çıkabilecek badem çorbası, zencefilli minekop, nohut ezmesi gibi lezzetler tanıdık malzemelere tekrar tekrar aşık kalmanızı sağlayacak bir güzellikte. Niyetiniz yemeği hafif bir şeylerle geçiştirmekse taze otlarla hazırlanan salataları tavsiye ediyoruz; görüntüleri dahi insanı mutlu ediyor. 

Kendi odun fırınlarından çıkan ekşi maya ekmekleri ile çıtırları da çok başarılı. Sadece ekmekler değil her türlü fırın yemeği de bu odun fırınında pişiriliyor. Mekân aynı zamanda işten başını kaldıramayan, ancak midesini zararlılarla doldurmak istemeyen Nişantaşılıların cankurtaranı. Kantin’e gelip yemeğinizi paket yaptırabiliyorsunuz. Sağlıklı, lezzetli ve özenli bir yemek için Kantin'in birbirinden iyi önerileri var, karar vermek size kalmış. Kantin’in enfes ekşi mayalı ekmeklerini, el yapımı soslarını ve daha nice lezzeti evinize taşımak isterseniz yine Milli Reasürans’taki Kantin Dükkan’ın yolunu tutabilirsiniz.

Ayrıntılar

Adres:
Milli Reasürans Pasajı 16 ve 60, Nişantaşı
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler