La Mancha

Restoranlar Kuruçeşme
La Mancha'nın terası

Time Out diyor ki

La Mancha kendi mutfağını ‘Akdeniz mutfağı’ olarak tanımlıyor net sınırlar çizerek varlığını daha fark edilir bir safhaya taşıyor.

Sunumlar genellikle tapas şeklinde. Ana yemek yerine sıcak ve soğuk tapas menülerinden birden fazla tabak seçerek kendi tadım menünüzü yaratabilirsiniz. Kafanız karıştıysa gözünüz kapalı La Mancha'nın meşhur siyah tabağını sipariş edebilirsiniz, patatas bravas'tan sarımsaklı karidese, Manchego peynirli ve ıspanaklı kroketten (ki favorilerimizden olur) Sevilla usülü tavuğa, 2-3 kişiyi tıka basa dolduracak güvenli bir seçim. 

Tek seferde, kallavi bir şey yiyip doyma niyetindeyseniz seçeneğiniz yine bol. Sadece meşe palamuduyla beslenen domuzlardan yapılan ve İspanya’dan özel olarak getirtilen Jamon Iberico ‘Pata Negra’, bir İspanya klasiği olan Paella, meşe fıçılarda yıllandırılmış İtalyan’ın Modena bölgesinden gelen Modena balzamik sirkesi ile marine edilen ve taşta sunulan fillet mignon...

İtalyan mutfağı, makarna menüsünde kendisini açığa çıkarıyor. Bucatini hariç tüm makarnalar La Mancha’nın mutfağında hazırlanıyor. Yine de bucatini ya da daha spesifik olarak ‘Cacio e Peppe’ kesinlikle seçenekler arasında yer almalı. Zira sunumu masanızın yanında yapılıyor. Parmesan tekerleğinin ortası pürmüzle yakılarak peynir karamelize hale getiriliyor. Makarna tekerleğin içinde peynirle harmanlandıktan sonra üzerine taze karabiber ekleniyor ve servis ediliyor. Bu süreç boyunca tüm gözlerin üzerinizde olmasına hazır olun. İs tadı pek leziz, peynir konusunda doyumsuzsanız ekstra parmesana ihtiyaç duyabilirsiniz. Aynı binadaki İncirli Şaraphanesi'nden beslenen menü, her türlü isteğe cevap veriyor.

La Mancha’nın barı için apayrı bir parantez açmak şart. Uzun, ahşap bara oturduğunuzda tüm mekâna sırtınızı dönüp sadece Boğaz manzarasıyla içli dışlı oluyorsunuz. Taze meyvelerle hazırlanan kokteyller, değme barlardan başarılı.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Muallim Naci Caddesi 107
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers