Martinez İstanbul

  • Restoranlar
  • Beşiktaş
  • 3 5 yıldız üzerinden
Martinez İstanbul
Reklâm

Time Out diyor ki

3 5 yıldız üzerinden

Ünlü işletmeci Uğur Karabayır’ın yeni mekânı, sinema veya alışveriş sonrasında, şık bir yemek molası vermek için ideal bir lokasyon.

Barbounia veya Hudson’a aşina olanlar, işletmeci Uğur Karabayır’ın Martinez İstanbul’da da parmağı olduğunu bir bakışta sezebilir. Başarılı mekânların yaratıcısı UkaLife grubunun yeni marifeti Martinez İstanbul, sevilen mekânlarının formülünü bir kez daha uygulamış: Aydınlık ve yeşilliklerle dolu bir dekorasyon, şık ama ağırbaşlı sayılmayacak bir ortam… Martinez’in farkı ise menüsünde saklı. Sushi ve risotto’ya da yer veren menüyü belli bir sınıfa sokmak zor, fakat dışarıda yemek yemeyi alışkanlık haline getiren İstanbulluların favorileri ile denemek isteyecekleri farklı seçenekleri aynı çatı altında buluşturduğunu söyleyebiliriz. Martinez’de trüflü patates püresiyle servis edilen bir ızgara köfte tabağı da sipariş edebilirsiniz, börülceden yapılan vejetaryen bir köfte tabağı da…

Denediklerimiz arasında pişman olduğumuz bir seçenekle karşılaşmadık ancak karidesli iki tabağının bizi daha çok heyecanlandırdığını itiraf etmemiz gerek: Başlangıçlardan kaju, kişniş ve limon otlu karides köfte ile ana yemeklerden sarımsak ve ponzu soslu tereyağlı ızgara jumbo karides. Sushi seçeneklerini de yabana atmamak gerek, zira Vogue ve Zuma gibi mekânlardan tanıdığımız, UkaLife Baş Şefi Nihat Sancar deneyimini konuşturmuş. Akmerkez’in giriş katında yer alan mekân, Nispetiye Caddesi’ne komşu geniş bir bahçeye sahip, niyetiniz akşam yemeği ise rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Yazan:
Ediz Pekinli

Ayrıntılar

Adres:
Nispetiye Caddesi 56, Etiler
İstanbul
İletişim:
0 212 280 64 80
Çalışma saatleri:
Her gün 10:00-02:00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler