1. Pixi İstanbul
    Pixi İstanbul
  2. Pixi İstanbul
    Pixi İstanbul
  • Restoranlar
  • Üsküdar
  • Tavsiye edilen

Review

Pixi İstanbul

5 5 yıldız üzerinden

Pixi İstanbul, şehrin yeme-içme dünyasına renk ve ışıltı katıyor.

Elif Eren
Reklâm

Time Out diyor ki

Akdeniz mutfağının damga vurduğu Pixi İstanbul’un menü danışmanlığını dünyaca ünlü Yunan şef Athinagoras Kosktakos üstlendi. Yunanistan’ın en iyi şeflerinin yarıştığı Top Chef programının galibi olarak tanınan Kosktakos, Nōema Mykonos, Scorpios Mykonos gibi restoranlarda da danışman şeflik yaptı. Kostakos’un mevsimin taze ürünleriyle hazırladığı tabaklara Pixi’nin özenle seçilmiş şarap ve kokteyl menüsü eşlik ediyor. Pixi İstanbul’da yer alan üç barın koordinasyonu ise Alex Kostenyuk’a ait.

Mekanın menüsünde birçok imza lezzet bulabilirsiniz. Başlangıçlarda Yunan beyaz peyniri ve fındıkla servis edilen közlenmiş patlıcan, trüflü bulgur salatası ve tütsülenmiş tarama öne çıkıyor. Ana yemeklerde siyah Angus köfte, yanmış tereyağı ve limon soslu izgara çipura ve özel soslu izgara tavuk arasında kalmanız son derece doğaş. Tatlı menüsünün gözdesi ise vanilyalı dondurma ile servis edilen yarı pişmiş kurabiye.

Pixi İstanbul’un kapısından adımınızı adar atmaz sizi büyüleyici bir dünya karşılıyor. Mekanın büyük beğeni toplayan detaylarında dünyaca ünlü İngiliz mimari ofisi Belenko Design Studio’nun imzası var. Işık ve mapping uygulamalarıyla öğlen ve akşam saatlerinde misafirlerine farklı görsel deneyimler yaşatan Pixi, Türkiye’de mapping ve media art kullanılan ilk mekan. İç alanda bir duvarın tamamı video mapping’le kaplanıyor. Tavanda ise dört kat bulut hissi yaşatan özel bir ışıklandırma tasarımı yer alıyor.T avus kuşunun kuyruğundan ilham alınarak tasarlanan tavanı, kırmızı mobilya ve ışıklandırma detaylarıyla Pixi VIP Club, çarpıcı bir atmosfere sahip. Pixi İstanbul, çiçek dekorasyonuyla misafirlerine özel bir deneyim yaşatıyor.  Flower artist Yunus Karma’nın tasarımları, her ay farklı bir konseptle Pixi İstanbul’da.

Ayrıntılar

Adres:
Nispetiye Caddesi Seheryıldızı Sokak 3, Etiler
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler