Ramazana özel lezzetler

En iyi iftar menülerini ve Ramazan’a özel lezzetleri derledik.

Yazan:
Time Out Istanbul editors
Reklâm

Ramazan lezzetleri

Cakes & Bakes
 • Restoranlar
 • Sarıyer

Ramazan sofralarının değişmeyen yıldızlarından biri olan hurma, çok sevdiğimiz cheesecake ile Cakes & Bakes’lerde buluşuyor. Hurmalı cheesecake hayli hafif bir lezzet olduğu için Ramazan ayı boyunca iftar sonrasındaki çay partilerinde tatlı niyetine rahatlıkla yiyebilirsiniz. Bu muhteşem lezzeti tatmadan Ramazan’ı bitirmeyin. Tüm Cakes & Bakes’lerde servis edildiğini de not düşelim.

www.cakes-bakes.com

CVK Park Bosphorus Hotel
 • Oteller
 • Taksim
Gümüşsuyu Restaurant ve IZAKA’da sizi unutulmaz iftarlar bekliyor. Gümüşsuyu Restaurant’ın iftar menüsünde geleneksel mutfak ile dünya mutfağı bir arada sunuluyor. The Midd, Mezze Mave, Hitode Sushibar ve IZAKA Bar-Lounge olmak üzere dört farklı mekânı aynı çatı altında buluşturan IZAKA’da ise açık büfe iftar menüsü ve canlı tasavvuf müziği sizi bekliyor. Rezervasyon: (0212) 377 88 55Gümüşsuyu Restaurant ve IZAKA’da sizi unutulmaz iftarlar bekliyor. Gümüşsuyu Restaurant’ın iftar menüsünde geleneksel mutfak ile dünya mutfağı bir arada sunuluyor. The Midd, Mezze Mave, Hitode Sushibar ve IZAKA Bar-Lounge olmak üzere dört farklı mekânı aynı çatı altında buluşturan IZAKA’da ise açık büfe iftar menüsü ve canlı tasavvuf müziği sizi bekliyor. 
 
Rezervasyon: (0212) 377 88 55
Reklâm
Four Seasons
 • Oteller
 • Fatih

Boğaz ve Sultanahmet’teki Four Seasons otelleri birbirinden lezzetli seçenekler sunuyor. Four Seasons Bosphorus Aqua’da kişi başı 245 TL’ye açık büfe iftarın tadını çıkarabilirsiniz. Ramazan’a özel yeni restoran Bosphorus İftar Sofrası’nda set menü, altı kişi ve üzeri gruplar için kişi başı 145 TL. Sultanahmet’teki Seasons Restaurant’ta ise açık büfe iftar kişi başı 175 TL. 

Rezervasyon: (0212) 381 40 00

InterContinental İstanbul
 • Oteller
 • Taksim

Académie Internationale de la Gastronomie ödüllü Safran Restaurant, Ramazan’da Osmanlı ve Türk mutfağından lezzetlerle donatıyor sofraları. InterContinental İstanbul’un teras katındaki Boğaz manzaralı Safran Restaurant’ta iftar menüsünün fiyatı kişi başı 150 TL. 

Rezervasyon: (0212) 368 44 44

Reklâm
Spago
 • Restoranlar
 • Nişantaşı

St. Regis İstanbul otelinin terasındaki Spago, farklı bir iftar menüsünün tadına bakmak isteyenler için birebir. Executive Chef Peleg Miron tarafından oluşturulan menünün fiyatı kişi başı 165 TL. Oscar ödül törenlerinin resmi partilerini düzenleyen iki Michelin yıldızlı Wolfgang Puck’ın restoranı Spago modern tasarımıyla iftar için en iyi tercihlerden biri.

Rezervasyon: (0212) 368 08 08 

St. Regis Brasserie
 • Restoranlar
 • Nişantaşı

St. Regis İstanbul’un giriş katındaki St. Regis Brasserie’ye adım attığınız anda kendinizi Paris brasserie’lerini andıran bir atmosferde buluyorsunuz. St. Regis Brasserie’de, St. Regis Istanbul Executive Şefi Gürcan Gülmez imzalı iftar menüsü, Ramazan’ın ikinci haftasında yenilenecek. Menünün fiyatı kişi başı 175 TL.   

Rezervasyon: (0212) 368 08 36

Tavsiye edilen
  İlginizi çekebilecek diğer içerikler
   Reklâm