Rawsters Coffee & Supply Co.

  • Restoranlar
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
Rawsters Coffee & Supply Co.
Fotoğraf: Rawsters Coffee & Supply Co.
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Kahve çekirdeklerini yurt dışından getiren kahvecinin Moda şubesi.

Akmerkez ve Maslak’tan tanıdığımız Rawsters Coffee & Supply Co., şimdi de Moda’ya demir attı. Semtin ikonik yapılarından 320 yıllık Dr. Mahmut Ata Köşkü’nde hayat bulan mekan, ilk görüşte gönlünüzü çeliyor. Sakin bahçesi ve uçsuz bucaksız deniz manzarasına sahip terasıyla sakinliğine, konforuna doyamayacağınız bir mekan burası. Tabii, kahvelerin kalitesini ve lezzetini de daha önce Rawsters şubelerini ziyaret edenler iyi bilir.

Rawsters Coffee & Supply Co.'nun kahve çekirdekleri yurt dışından geliyor. Kavurma işlemini ise günlük olarak kendileri yapıyor. Çeşit çeşit çekirdek arasından damak tadınıza en uygun çekirdeği bulmanız için baristaların size yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Demleme kahveleri seviyorsanız V60 yöntemini tercih etmenizi öneririz. Espresso bazlı klasik kahveler de hem sıcak hem soğuk seçenekleriyle menüde yerlerini alıyor. Rawsters’ın sevilen içeceklerinden matcha latte ve iced matcha hazırlığında kullanılan matcha da kendi üretimleri. Beğendiğiniz çekirdekleri ve blendleri, kardeş marka Kafeingo kalitesiyle satın alabilirsiniz. Özellikle China Yirong Yunnan çekirdeğini denemeyi aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Rawsters’da içeceklerinize leziz bakery ürünleri eşlik ediyor. Her gün taze hazırlanan sade ya da Belçika çikolatalı kruvasan, İtalyan mutfağından ekşi mayalı brioche, focaccia gibi tuzlular kahvaltı niyetine kahvenin en güzel eşlikçileri. Tatlılardan Nutella cheesecake, tortatilla denenmeli. Canı tatlı isteyen ama özel beslenme tercihleri olanlar healthy cake, glutensiz espresso cake ve vegan kurabiyeye şans verebilir. Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorsanız bol malzemeli ve doyurucu power bowl seçeneklerine de göz atın. Her şeyden soyutlanacağınız bir mola vermek istediğinizde, arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz bir mekan aradığınızda ziyaret edebileceğiniz Rawsters Coffee & Supply Co Moda şubesi, her gün 08.30-21.00 arasında açık.

Elif Eren
Yazan:
Elif Eren

Ayrıntılar

0
Adres:
Caferağa Mahallesi Şifa Sokak 19, Moda
İstanbul
İletişim:
(0216) 700 12 52
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler