Şehrin en nefis sırrıyla tanışın: Wondercats

Sıra dışı mekânlarda, sıra dışı yemek deneyimleri sunan Wondercats ekibinin marifetlerine yakından bakıyoruz

Wondercats
Ediz Pekinli |
Advertising

Nedir Wondercats? Gizli bir kulüp müdür?

Hayır, o kadar da gizemli değiller. Elini çabuk tutan herkesin katılabildiği yemek etkinlikleri düzenleyen bir ekip Wondercats.

Nedir bu etkinliklerin ayrıcalığı?

Temalarıyla tamamen bütünleşen sofralar kurmaları. Mesela yemek, tarihi bir binada gerçekleşiyorsa menüde binanın hikâyesinden izler görmeniz olası. Cihangir’deki 120 senelik bir binada gerçekleşen ilk yemekleri burada uzun yıllar yaşayan Rum ailenin hikâyesini konu alıyordu. Şarküteri sahibi olan aileye gönderme yapan peynir ve pastırma kıtırları, 6-7 Eylül olaylarından sonra Rodos’a dönen aile babasına ithafen hazırlanan ‘Rodos rüyası’ isimli tabak bu göndermelerden yalnızca birkaçı.

Başka neler yaptılar?

Viking temalı etkinlikleri için hazırladıkları ‘Paris İstilası’ isimli yemeklerinde croissant hamuruyla pastırma ve keçi peynirini buluşturdular, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde düzenledikleri yemekte çocuksu tabaklar hazırladılar. 

Ekipte kimler var?

Wondercats, Emirhan Paralı ve Sinan Büdeyri tarafından kuruldu. Paralı, Le Cordon Bleu Paris’ten restoran işletmesi eğitimi almış, parlak fikirli bir isim. Sinan Büdeyri ise dünyanın en iyi mutfak okullarından biri olan Johnson & Wales’den mezun. Kurucusu olduğu Beşiktaş’taki Nino Bakery, İstanbul’un en nefis ekmeklerini üretiyor. Wondercats yemekleri de Büdeyri’nin elinden çıkıyor. Ekip geçtiğimiz günlerde Nişantaşı’nda bulunan Çalıştay’ın mutfağındaki isimlerden Sarper Ulusel’in katılımıyla genişledi.

Bir Wondercats yemeği bize ne kadara mal olur?

Fiyatlar menünün içeriğine göre değişiyor ama 200 TL civarında bir meblağ ile karşılaşmanız olası. Yemek konusunda kesenin ağzını açmaktan çekinmiyorsanız vereceğiniz paranın karşılığını tam anlamıyla alacağınızı söyleyebiliriz. Zira şarap eşleşmeleri de içeren, en az 6-7 yaratıcı tabak tadabileceğiniz bir sofra bekliyor sizi.

Yemeklere nasıl katılabiliriz?

Yeni etkinlik duyurularını almak için WhatsApp’tan (0544) 429 34 34 numarasına adınızı ve soyadınızı iletmeniz yeterli. Duyurular etkinlik tarihinden yaklaşık 10 gün önce yapılıyor, yemeklerin tarihi de içeriği de duyuru yapılana kadar sır gibi saklanıyor.

Wondercats yemeklerine tek başımıza katılsak yalnız hisseder miyiz?

Bize sorarsanız bu etkinliklerin en cazip yanlarından biri enfes bir sofra etrafında yeni insanlarla tanışma fırsatı sunması. O yüzden endişelenmeyin; dilerseniz eşinizle dostunuzla, dilerseniz tek başınıza yerinizi ayırtın. Elinizi çabuk tutmayı da ihmal etmeyin, çünkü bir Wondercats yemeği için ayrılan kapasitenin dakikalar içinde dolması görülmedik bir durum değil.

Advertising