Serica Restaurant

 • Restoranlar
 • Şişhane
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Tavsiye edilen
 1. Serica Restaurant
  Serica Restaurant
 2. Serica Restaurant
  Serica Restaurant
 3. Serica Restaurant
  Serica Restaurant
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Geleneksel Türk mutfağına yeni yorum.

Karaköy’deki The Bank Hotel’in Tarihi Yarımada manzaralı teras katında yer alan Serica Restaurant, geleneksel mutfağımızı yenilikçi bir üslupla yorumluyor. Şef Yiğit Alıcıoğlu mekanın hikayesinin, farklı kültürlerin beşiği olan bu coğrafyanın topraklarına dayandığını söylüyor. 

Her yemeğin farklı ve özgün bir yöntemle pişirildiği ve sunulduğu Serica’da biraz Ege’den, biraz Karadeniz’den, biraz da Güneydoğu yemek kültüründen esintiler bulabilirsiniz.

Tuzda pişmiş pancar ve Ezine peynir köpüğü, kuzu kol tandır ve soğan dolması öne çıkanlardan. Izgara fener balığı, arpa şehriyeli denizci pilavı, dana kol çökertme kebabı gibi ana yemekler de oldukça lezzetli. Şefin spesiyalitesi olan kuzu kolu tercih ederseniz gerçek bir lezzet patlaması yaşayabilirsiniz. Düşük derecede sebze çeşitleri ve kırmızı şarapla pişirilen kuzu kol, kemiği çıkarıldıktan sonra sarılıyor ve porsiyonlanıyor. Yanında gelen kuru kayısı püresi ve baharatlı firik pilavından yapılmış soğan dolmasıyla lezzeti zirveye çıkıyor. Başlangıç menüsünden ise marine hamsi, tandırda ısırgan otlu pide, deniz börülceli ve çimçim karidesli mücver mutlaka denenmeli. Sıra tatlıya geldiğinde Türk kahveli mus, karadutlu pavlova ya da narenciyeli muhallebi sipariş edebilirsiniz. Ayrıca menüde zeytinyağlı, fırınlanmış sebze, salata gibi glütensiz, vegan veya vejetaryen beslenme biçimlerine yönelik sebze ağırlıklı birçok alternatif de bulunuyor.

Serica’nın mekan tasarımında, tıpkı tabaklarda olduğu gibi doğadan ilham alınmış. Baş döndürücü manzara, diğer tasarım unsurlarıyla birleştiğinde Serica’da olmak, unutulmaz bir deneyime dönüşüyor. Serica’yı özel kutlamalar ve akşam yemekleri için de tercih edebilirsiniz.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri

Ayrıntılar

Adres:
Bankalar Caddesi 5, Karaköy
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler