Zamansız Meyhane

Restoranlar Asmalımescit
Zamansız Meyhane

Time Out diyor ki

Asmalımescit’te açılan mekânlar hiç bitmiyor, dolayısıyla bu mahalle popülerliğini yitireceğe benzemiyor. Yine bir meyhaneyle karşı karşıyayız. Mor Meyhane’nin eski sahibi, halen Gayrettepe’deki Session, Kozyatağı’ndaki İtalyan restoranı Andiemo ve Kuruçeşme’deki Loca Kulüp’ün sahibi deneyimli işletmeci Erdal Yıldız’ın Jurnal Sokak’ta açtığı bir mekân Zamansız Meyhane. ‘İçkinin zamanı olmaz, insanın canı her an içmek isteyebilir’ diye düşünerek koymuş meyhanenin adını. Doğru söze ne denir? Asmalımescit’i çok seven Erdal Bey, buradaki müşteri kitlesini de fark edince Zamansız Meyhane yerini bulmuş. Mekânın iç mimarisi tamamen yenilenmiş; salonda Erdal Bey’in aslında üstünü kapatmayı planladığı ama güzel durduklarını fark edince vazgeçtiği çelik konstrüksiyonlar hemen göze çarpıyor. Göze çarpan bir diğer mimarî öğe ise şık bir mermer masa ve sandalyeleri. Bu oyma masanın ve sandalyelerin Kastamonu’da yapıldığını öğreniyoruz. 60 kişilik bir terasa sahip meyhanenin kendine özel, kadrolu bir fasıl ekibi var. Hafta içi iki, hafta sonu dört kişi gelip müşterileri eğlendiriyor ve efkârlandırıyorlar. Hafta sonları ayakta bile yer bulmak mesele olabiliyor. Yaz aylarında pazartesiden perşembeye kadar terasta canlı Yunan müziği var. Kışın ise 15 günde bir çarşambaları canlı Yunan müziği dinleyebilirsiniz. Aris ve Emilios buzuki ve gitarlarıyla Yunan müziği sevenleri coşturuyor. Mekânda mezeler, yemekler ve içkiler ayrı ayrı ücretlendiriliyor ama özellikle hafta sonları fiks menü isteyenler için limitli yerli içki dahil 65, limitsiz yerli içki dahil 80 TL’lik seçenekler sunuluyor. Zamansız Meyhane pazar günleri açık değil ama özel davet veya organizasyonlar için açılabiliyor.

Biraz da yemeklerden bahsedelim. Mezelerin çoğu klasik ama lezzetli: Barbunya Girit pilaki, acılı ezme, ahtapot salatası, humus, hardal otu, deniz börülcesi, gumbilya favası, radika ekşimesi... Ara sıcaklardan sakız usulü kalamar dolma, sakız adası karides böreği ve levrek lokumu deneyin. Ana yemek olarak günün balıklarından tava, ızgara ya da buğulama tercih edebilirsiniz: Biz mezgit ve hamsi tava yedik, pişman olmadık. Tatlı olarak da dondurmayla servis edilen milföylü tahinli balonlardan tadın. Mutfağın başında yurt dışında, özellikle de Arap ülkelerinde mutfak deneyimi edinmiş genç şef Serkan Pakşahin var. İçki olarak da tek seçeneğinizin rakı veya şarap olduğunu düşünmeyin. Burada mojito bile yaptırabiliyorsunuz.

Zamansız Meyhane’de gece ilerledikçe istediğiniz tüm şarkıları sizin için çalan fasıl ekibiyle iyice coşuyorsunuz; ama asıl sürpriz sonradan geliyor. İnsanın içini gıcıklayan bol darbukalı oyun havaları eşliğinde bir dansöz hem oynuyor hem de sizi kurtlarınızı dökmeniz için teşvik ediyor. Fasıl ekibinden sonra bunu beklemiyorduk doğrusu!

Arkadaşlarınızla toplaşarak veya sadece iki kişi bile olsa gelip iyi mezeler eşliğinde içki içeceğiniz, güzel bir akşam geçireceğiniz ve fasıl ekibiyle coşacağınız bir yer Zamansız Meyhane. Hem unutmayın, buranın zamanı yok...

Menüden
Barbunya Girit Pilaki 7 TL
Sakız usulü kalamar dolma 12 TL
Levrek porsiyon 18 TL
Milföylü tahinli balonlar 9 TL
35 cl rakı 45 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Jurnal Sokak 11
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 12.00-00.00 arası yemek hizmeti veriyorlar. İçki servisi ise sabaha kadar.