Global Wellness Day ile 24 saatlik canlı yayın

Global Wellness Day bu yıl bir ilke imza atarak, alanında uzman dünyaca ünlü 63 konuşmacıyla 13 Haziran Cumartesi 24 saat sürecek canlı yayınına davet ediyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

13 Haziran Cumartesi günü dokuzuncusu düzenlenecek olan "Global Wellness Day" (GWD), fiziksel, ruhsal ve zihinsel sağlığın önemini vurgulamak için, tarihinde ilk kez 24 saatlik canlı yayın programıyla gerçekleşecek. "Bir gün, tüm yaşamınızı değiştirebilir!” mottosuyla, Yeni Zelanda’da başlayıp, Hawaii’de sonlanacak olan etkinliğin ana temaları zihinsel sağlık, stres, bağışıklık sistemi, sağlıklı beslenme, evde spor, sevgi ve şefkat seçildi.

Dünyanın dört bir yanında, aynı anda, gün boyu sürecek canlı yayınlar Global Wellness Day'in sosyal medya hesaplarından ücretsiz olarak yayınlanacak. Sosyal fayda odağı ve wellness’ın birleştirici gücünü ortaya koymaya hazırlanan etkinliğin programında Wingsuit BASE Jump’dan dansa, astrolojiden beslenmeye ve Muay Thai egzersizlerinden vegan yemek pişirme tekniklerine kadar birçok sürpriz wellness aktivitesi var.

Etkinliğin katılımcıları arasında ünlü spritüel ve meditasyon eğitmeni Sah Simone, Eski NBA oyuncusu Omri Casspi, SuperSmarthHealth CEO'su ve 'Leading Well from Within' kitabı yazarı Dr. Daniel Friedland, Global Wellness Day'in kurucusu Belgin Aksoy, NSYNC grubunun basçısı ve NY Times’ın en çok satan yazarı Lance Bass, talk show sunucusu ve ünlü aşçı Cristina Ferrare, dünyaca ünlü vegan şef Matthew Kenney, ünlü yogi ve Yoga Revealed’ın kurucusu Andrew Sealy, ünlü astrolog Zahara Zimring, enerji şifacısı Jeannette von Johnsbach, uluslararası yoga eğitmeni Emilie Mangoni, Nordic Walking Madeira'nın kurucusu Linda Bettencourt, cilt bilimi ve yaşam uzmanı Monica Poli, yazar ve motivasyon konuşmacısı Metin Hara, dünya şampiyonu ve profesyonel Muay Thai atleti Janice Lyn, Tayland geleneksel tıp pratisyeni Dr. Panaran Polkadee gibi önemli isimler var. Program içinde ayrıca, sağlık eğitimi öğretim görevlisi Dr. Aric Sigman, İngiltere’deki CATS Cambridge öğrencileri ile “Eğitimde Akıl Sağlığı Sorunlarının Önlenmesi” konulu soru-cevap oturumuna katılırken, dünya rekortmeni Wingsuit BASE Jumper Cengiz Kocak canlı yayındaki adrenalin dolu atlamasıyla nefes kesecek.

Instagram: @globalwellnessdayturkey

YouTube: Global Wellness Day Turkey

Facebook: @GlobalWellnessDayTurkey

Twitter: @GWDTurkey

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm