Güzelliğin İstanbul’daki adresi "La Clinic"

Güzellik operasyonlarında İstanbul'un en iyi adreslerinden olan La Clinic'in uzman ekibinden Dr. Ozan Özcan ile güzellik işlemleri hakkında konuştuk.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm
La Clinic ne zaman açıldı?
La Clinic güzelliğin sınırlarını aşmak isteyenler için 2009 yılında Nişantaşı İstanbul’da kuruldu. Bugün 350 metrekare kapalı alanda, 2 açık terası, 3 bekleme alanı, 4 uygulama odası ve 10 kişilik tıbbi kadrosu ile hizmet veriyor.
Hangi işlemler yapılıyor? 
Kliniğimizde ameliyatsız gençleşme ve güzelleşme yöntemleri dediğimiz medikal estetik uygulamaları, saç ekimi ve tedavileri, estetik cerrahi konsültasyonları, diş estetiği, cilt bakım ve tedavileri yapılıyor. Ayrıca sağlıklı yaşam bölümünde de pilates derslerimiz var.
Salgınla başlayan karantina dönemi güzellik sektörünü nasıl etkiledi?
Dünyayı etkisi altına alan covid-19  tüm sektörleri ciddi anlamda etkiledi. Pandemi sürecinde önceliğimiz toplum sağlığını korumak olduğu için kliniğimizi kapattık. Yoğun olarak sağlık turizmi yapan, yurt dışından plastik cerrahi hastalarına hizmet veren bir klinik olarak  operasyonlarımızı iptal ettik. Yeni normale dönüş sürecinde ise tüm önlemlerimizi alarak hizmet vermeye devam ediyoruz.
Yeni dönem için ne tür tedbirler aldınız?
Bizler hijyen koşullarını en üst düzeyde uygulamak zorunda olan bir sektörde hizmet veriyoruz. Bu pandemi öncesi de böyleydi. Elbette pandemi ve sonrasında Sağlık Bakanlığı’nın ve bilim kurulunun belirlediği kurallar çerçevesinde kişisel ve kurumsal önlemlerimizi en üst seviyede alıp, konuklarımızı ağırlıyoruz. Düzenli dezenfekte işlemleri, personelimizin kişisel hijyen, bakımı ve testler, ziyaretçilerimiz için aldığımız önlemler sayesinde bugün herhangi bir covid vakası oluşumuna izin vermeden hizmetimize devam ediyoruz.
Koronavirüs öncesi hangi işlemler çok popülerdi? 
Özellikle medikal estetik birimi uygulamaları oldukça popülerdi. Alanında uzman hekimlerimiz tarafından yapılan estetik amaçlı dolgu uygulamaları çok fazla talep görüyordu. Estetik cerrahide burun ve meme protezi operasyonlarını yağ aldırma (liposuction) takip ediyordu. Erkek hastalarımız için de saç ekimi ve jinekomasti daima en çok tercih edilen operasyonlar arasındaydı.
Sonrası neler popüler oldu?
Ayakta tedavi yapılabilen medikal estetik işlemleri ve saç tedavilerine ciddi bir talep var. Kendisini daha sağlıklı hissetmek isteyen hastalarımız bu anlamda sıkça bizden destek alıyor. İnsanlar bu süreçte kişisel gelişim ve farkındalıkları için yatırım yaparken, daha dinç ve dinamik görünmek için hizmetlerimizden yararlanmak istiyor. Yoğun Şehir hayatının temposu içinde kendini ihmal eden insanlar, artık kendilerine yatırım yapmak istiyor. Hem ruhsal hem de fiziksel açıdan. Bu durum daha farkında, bilinçli ve mutlu insanlar oluşmasına zemin hazırlıyor.
La Clinic’e daha çok hangi işlemler için gelmeye başladılar? 
Teknolojik alt yapıların güçlenmesi ile hastalarımız uzun vadede cilt kalitesine ve sağlığına yatırım yapmak istiyor. Genel olarak son dönemde kök hücre tedavileri ilk sıralarda yer alıyor. Zamana veya dış etmenlere bağlı olarak hasar gören dokunun onarılması için vücudumuzda bulunan kök hücrelerden yardım alıyoruz. Kulak arkasından alınan fibroblast hücreleri laboratuvar ortamında binlerce hücre olarak çoğaltılıp, yüzün ihtiyaç duyduğu bölgelere naklediliyor. Ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında son yıllarda sıkça uyguladığımız güvenilir ve tercih edilen bir yöntem. Hücre yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan bu hücreler ile 10 yaş gençleşen hastalarımız var.
Siz uzun karantina dönemi hangi işlemleri önerirsiniz?
Kişinin kendisiyle baş başa kaldığı karantina sürecinde zihin beden ve ruh sağlığının bütün olarak uyumlu olması çok önemli. Cildine yatırım yapıp sağlıksız beslenmesi veya kişisel gelişimine özen gösterip cildini ihmal etmesi bu dengeyi bozuyor.  Sağlıklı yaş alma hali, bütünsel bir yaklaşım ile mümkün olabilir ancak. Bu sebeple uzun vadede cilt kalitemizi arttıran uygulamalar, fiziksel olarak mutsuzluk yaratan bölgesel sorunlara çözüm getirmek  hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımıza iyi gelecektir. Önerimiz her ne uygulama olursa olsun, sağlık bakanlığınca denetlenen, uzman hekimlerin denetiminde olan ve hijyen koşullarını yerine getiren ruhsatlı merkezlerin tercih edilmesi.
Bakım ve estetiğin psikolojik etkisi de yüksek. Tam da bu zamanda nasıl bir yol izlemeli? 
Bizler daima hasta beklentilerini ön planda tutarak etik bir yaklaşımla kişiye özel bir protokol oluşturuyoruz. Amacımız kişinin aynada kendini daha genç ve mutlu hissetmesi. Hekimlerimizin etik yaklaşımı her uygulamanın hastayı memnun ederek ihtiyaç dahilinde yapılması yönünde. İnsan yaşayan bir organizma. Bu sebeple cilt ve saç bakımlarını hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Kendini 28 günde bir yenileyen cilt için aylık bakımları öneriyoruz. Yılda iki kez botox ve simetrik ve çarpıcı yüz hatları içinde dozunda dolgu uygulamalarını yılda bir kez yapmalıyız. Diş estetiği ise özgüvenimizi direk etkileyen bir unsur. Diş sağlığını ihmal etmeden, bakımlı ve temiz bir görüntü için gülüş tasarımı için bir hekim ile kontrollü olarak ilerlemelerini öneririm.
Ekibinizde kimler yer alıyor? Uzmanlıkları neler? 
Misafirlerimizin taleplerini eksiksiz karşılamak üzere her departmanımızda alanında uzman hekimler hizmet veriliyor. İki estetik, plastik ve rekonstriktif cerrahımız,  diş sağlığı ve estetiği için diş hekimimizin
onları asiste eden hemşire ve asistanlarımız, estetisyenimiz ve sağlık çalışanlarından oluşan bir kadromuz var.
La Clinic
Kök hücre tedavisi, plastik cerrahi, ameliyatsız güzellik ve diş estetiğinde yılların tecrübesiyle kusursuz bir hizmet sunan La Clinic, güzelliğin İstanbul’daki en iyi adreslerinden. Hijyen ve sosyal mesafe kurallarını titizlikle uygulayarak konuklarını randevu sistemiyle ağırlayan La Clinic, yenilenmek ve yaza harika bir giriş yapmak isteyenleri Nişantaşı’ndaki adresine bekliyor.
Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm