Magnum ile "Hazzı Hayal Et"

Magnum, dijital sergisi "Hazzı Hayal Et" ile kakaolarının tedarik edildiği Fildişi Sahili'nde yaşayan ve hayatlarını zor şartlarda geçirmekte olan kakao çiftçisi kadınlara destek sağlamayı amaçlıyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Magnum, dünya çapında iş birliği yaptığı 13 sanatçı ile pandemi döneminde sokakların sessiz kalmasının ardından tekrar özgürce dışarı çıkacağımız günlerin düşlendiği “Hazzı Hayal Et” isimli dijital sergisini hayata geçirdi.

Aralarında Türkiye’den Olgun Kaşıkçı’nın da bulunduğu, dünyanın önde gelen ve gelecek vaadeden sanatçıları bu anlamlı sergiyle bir araya geldi. Magnum'un ‘Hazzı Hayal Et’ dijital sergisi, ziyaretçilerine pandemi sonrası haz anlarını hayal ettirirken aynı zamanda ihtiyaç sahibi kadın kakao çiftçileri için sivil toplum kuruluşu ortağı 100WEEKS iş birliğiyle destek fonu yaratmayı amaçlıyor.

Sanat eserleri, sosyal mesafe kısıtlamalarının kaldırıldığı ve yeniden haz anlarını yaşadığımız, sevdiklerimizle buluşabileceğimiz zamanları yansıtıyor. İstanbul’da Galata Kulesi’ndeki bir sokak müzikalinden, Madrid'deki uçan balonlara, Sao Paulo sokaklarında Magnum'dan ilham alan bir evlilik teklifinden, Roma’nın hareketli hayatına kadar uzanan eserlerin sahibi sanatçılar, yeni bir gün doğumunu betimlemek için bir dizi dijital teknik kullandılar.

Her gün bir sanatçının eseri yayınlanıyor. Magnum sergi süresince her gün Instagram aracılığıyla yeni bir sanat eseri yayınlıyor ve destek veren herkes eserleri Magnum’un web sitesinden indirilebiliyor.

Daha fazla bilgi için; www.magnumicecream.com/pleasureimagined

Instagram: @magnumturkiye

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm