Olası her rüya

Vision Art Platform, Teşvikiye’de açılan yeni mekanında gerçekleştirdiği ilk sergi ‘Olası Her Rüya’ ile Leyla Emadi ve Rafet Arslan’ın yapıtlarını sanatseverlerle buluşturdu.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Vision Art Platform’un gercekleştirdiği sanatçı Leyla Emadi ve Rafet Arslan’ın eserlerini bir araya getiren “Olası Her Rüya” sergisi kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Özgürlük, zorunluluk, irade gibi kavramların tarih ve etik bağlamlarında insan iradesini sorguladığı yapıtların merkeze alındığı sergide sanatçılar farklı coğrafya, kültür ve zamanlardaki tahakküm ve manipülasyon yöntemleri karşında bilişsel bir irade kavramını ortaya koyuyor.

Leyla Emadi, “Eserlerim bu bağlamda, hayatla akışta kalabilmek, plan ve programlara boğulmadan yaşamın getirilerine ‘kabul ve teslim’ olmak ile ilgili.” diyor.

Rafet Arslan da “Benim niyetim imgeyi ütopya - distopya arasındaki gerilime sürükleyerek, hakikati aramak. Günümüzde hayatlarımız sayısız sahte gerçeklik ile çevrilmiş durumda. Burada sanata düşen sahteliğin çelik çemberinde gedikler açmaktır” diyor.

27 Haziran’a kadar sürecek sergiyi gezmek isteyen ziyareçiler, info.visionartplatfrom@gmail.com adlı adresten randevu alarak sergiyi gezebilecek.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm