SPOT Projects'ten "Koleksiyon Analizi Serisi"

SPOT Projects’in üyelik platformu SPOT.TER, Türkiye’nin beş önemli koleksiyonerini Dr. Necmi Sönmez ile “Koleksiyon Analizi Serisi”nde katılımcılarla bir araya getirecek.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

SPOT Projects ile sanat tarihçisi ve küratör Dr. Necmi Sönmez iş birliğindeki “Koleksiyon Analizi Serisi", 12 Ocak ve 9 Mart tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek. Beş etkinlikten oluşacak bu seride, beş farklı koleksiyonerin koleksiyonu Dr. Necmi Sönmez tarafından analiz edilecek. Selman Bilal, Ebru Özdemir, Sarp Evliyagil, Selen Sarıoğlu Süloş ve Saruhan Doğan’ın koleksiyonlarının Dr. Necmi Sönmez tarafından büyüteç altına alınacağı etkinlikler boyunca, söz konusu koleksiyonun hangi kavramlar, temalar, yaklaşımlar üzerinde şekillendiği üzerinde durulacak. Çağdaş sanat ortamında son yıllarda kendisini daha da belirgin olarak hissettiren köklü değişikliklerin, koleksiyonerlik çerçevesindeki yankıları üzerine konuşulacak.

Etkinliklerin hazırlık sürecinde Dr. Necmi Sönmez, koleksiyonerle bir araya gelerek koleksiyonu inceleyecek ve analizin akışını oluşturacak 10-15 eserden oluşan bir seçki üzerine koleksiyonerler ile beraber çalışacak. Her bir etkinliğe, koleksiyonda işi yer alan bir sanatçı da eşlik edecek.

"Koleksiyon Analizi Serisi", sanat eseri ile koleksiyoner arasındaki ilişkiyi irdelerken neden yeni paylaşımcılık modellerine ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapacak. Sanatçı, koleksiyoner, küratör, galerici ve diğer sanat profesyonelleri arasındaki ilişkilerde gündeme gelen yeni dinamiklerin altının çizileceği etkinliklerde, değişen sanat ortamına, bu değişimden etkilenen sanat üretimlerine ve sanatın paylaşım süreçlerine değinilecek.

Tarihler:

12 Ocak 2021, 17:30 - 19:00        |  Selman Bilal & Sinan Logie

26 Ocak 2021, 17:30 - 19:00        |  Ebru Özdemir

9 Şubat 2021, 17:30 - 19:00         |  Sarp Evliyagil & Erdal Duman

23 Şubat 2021, 17:30 - 19:00       |  Selen Sarıoğlu Süloş

9 Mart 2021, 17:30 - 19:00           |  Saruhan Doğan & Burak Delier

Kontenjan: 30 kişi ile sınırlıdır.

Bilgi ve Kayıt: info@spot-projects.com, mervegursen@spot-projects.com, 0530 942 26 96

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm