YerelÖtesi İş Birlikleri

‘YerelÖtesi İş Birlikleri’ dijital sergisi, Türkiye, Birleşik Krallık, Sırbistan ve Yunanistan’dan sanatçıları bir araya getiriyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Connect for Creativity projesi kapsamında Mart ayında Londra, Furtherfield Gallery’de açılan ‘YerelÖtesi İş Birlikleri’ başlıklı sergi, 6 Temmuz itibariyle dijital olarak erişime sunuldu. Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye ve Yunanistan'dan sanatçıları bir araya getiren sergi etkileşimli bir deneyim sunuyor.

British Council tarafından yürütülen, Türkiye’den ATÖLYE ve Abdullah Gül Üniversitesi, Yunanistan’dan BIOS ve Sırbistan’dan Nova Iskra iş birliğiyle düzenlenen Connect for Creativity projesi kapsamında düzenlenen ‘YerelÖtesi İş Birlikleri’ başlıklı sergi, Londra’nın en eski sanat ve teknoloji merkezi Furtherfield iş birliğiyle 6 Temmuz itibariyle dijital olarak sergileniyor. 6-30 Temmuz tarihleri arasında, Connect for Creativity internet sitesi üzerinden ziyaret edilebilen sergi, birbirine hiper güçlü ağlarla bağlanmış bir dünyada yerelötesi bir dayanışma kurmayı hedefleyen Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye ve Yunanistan'dan sanatçılar arasındaki iş birliği ve bilgi paylaşımından doğan çalışmaları barındırıyor.

Emmy Bacharach, Georgios Makkas, Ioana Man,Tamara Kametani, Theo Prodromidis ve  Yağmur Uyanık tarafından hazırlanan eserler, sanal gerçeklikten üç boyutlu baskıya, probiyotik fermantasyondan etnografik dokümantasyona uzanan çok farklı araç ve teknolojilerden yararlanarak geliştirildi. Küratörler Ruth Catlow ve Charlotte Frost’un dijital bir platform için yeniden tasarladığı sergi, ziyaretçiler için çeşitli etkileşim fırsatları sunuyor.

Sergi videosu: https://www.youtube.com/watch?v=IfPN9pz0tIY&t=8s

connectforcreativity.eu

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm