İnanç Vardar Tarık Yunusoğlu

DNAFit’i, Türkiye marka sahiplerinden dinliyoruz

Genlerinizi analiz ederek spor ve beslenme konusunda sizi yönlendiren DNAFit’i, Türkiye marka sahiplerinden dinliyoruz.

Yazan:
Onur Aymete
Reklâm

DNAFit aracılığıyla genlerimizin sesine nasıl kulak verebiliriz?
İnanç Vardar: DNAFit, bizi biz yapan gen varyasyonlarını inceleyen, buna göre beslenme ve spor üzerine kişiye özel bir rapor sunan, basit bir tükürük testi.
Tarık Yunusoğlu: Web sitesinden satın alabileceğiniz bu testi evde kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Bize ileteceğiniz tükürük örneğini incelenmesi için İngiltere’deki laboratuvarlarımıza gönderiyoruz, kişisel raporunuz üç hafta içerisinde elinize ulaşıyor.

Genlerimiz spor alışkanlıklarımıza ne şekilde yön verebilir?
Tarık: Hiç kimse aynı değil, herkese aynı egzersiz programının uygulanması da doğru değil. DNAFit ile kendi fabrika ayarlarınızı öğrenebiliyorsunuz. Dayanıklılık ve güç profiliniz, aerobik potansiyeliniz, antrenman sonrası toparlanma, sakatlanma riski gibi birçok önemli konu hakkında size rehberlik edecek bir rapora sahip oluyorsunuz.

Genlerimize göre en verimli egzersizleri uygulamazsak ne olur?
Tarık: Biz de uzun yıllardır spor yapıyoruz, ilk başladığımız zamanlarda kendimiz için doğru antrenmanı bulana kadar herkes gibi deneme yanılma metodunu uyguladık. Bu oldukça verimsiz bir yöntem, sakatlıklara da yol açabiliyor.

DNAFit raporunuzun ardından hayatınızda nasıl değişiklikler oldu?
İnanç:
Detoksifikasyon ile ilgili genlerimin iyi çalışmadığını öğrendim, dolayısıyla öğünlerime brokoli gibi turpgillerden ilave ettim. Ayrıca bilinçsizce multivitamin kullanıyordum; raporum geldikten sonra Omega-3, B vitamini gibi benim için gerekli takviyeleri almaya başladım. Mümkün olduğunca hayatımdan çıkarmış olsam da karbonhidratı enerjiye çevirebildiğimi gördüm. Hâlâ çok tüketmesem de en azından daha rahat karbonhidrat yiyorum. Bu gibi ince ayarlardan sonra çok daha mutlu hissettiğimi söyleyebilirim.

1950 TL, www.dnafit.co  

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm