İstanbul'da binicilik

İstanbul'da at binebileceğiniz, iyi eğitim alabileceğiniz kulüpleri sizin için derledik.

at
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Duymak istediğinizi baştan söyleyelim: Ata binmek vücuttaki tüm kasları çalıştırarak terlemeyi hızlandırıyor, böylece kilo vermeye de yardımcı oluyor. Sırtınızı dik tutmanızı sağlayarak duruşunuzu düzeltiyor. Ama bu spordan illa bir fayda bekleyecekseniz bu ruhunuzu dinlendirmesi, meditasyona yakın bir rahatlatıcı etki sağlaması olmalı. 

İstanbul'da binicilik

Camera
Spor ve fitness

Alkuzu Binicilik & At Pansiyonculuğu

icon-location-pin Eyüp

Çocuklar için 30 dakikalık pony gezileri ve yetişkinler için eğitimlerin yanı sıra Alkuzu, engelleri aşarak, engelli atseverlere adaptif binicilik dersleri de veriyor.

Camera
Spor ve fitness

Galatasaray Binicilik Kulübü

icon-location-pin Sarıyer

Yenilenen tesisi ile tekrar hizmete giren Galatasaray Binicilik Kulübü genç sporcular yetiştirmek. Gitmeden önce arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Advertising
Spor ve fitness

Göçmen’s Ranch

icon-location-pin Sarıyer

Her yaştan misafirlerine kucak açan çiftlikte minikler pony ile küçük turlar atarken, büyükler eğitim alabilir. Göl kenarında balıklara yem vermekten tutun, kafesinde lezzetli yemekler yenilebilir.

Spor ve fitness

Göllü Binicilik

icon-location-pin Beykoz

Göllü Köyü’ne doğayla bütünleşmek üzere ufak bir keşif turu düzenlemeye ne dersiniz? Riva Deresi ve ormanın birleştiği noktada konuşlanan tesiste arazi binişlerinin tadı başka.

Advertising
Spor ve fitness

International K9&Horse Club

icon-location-pin Çatalca

Gerçek hayvan severlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri de International K9 & Horse Club. Tesiste hayvanların huzurlu dünyasına adım atarak sevgi dolu bir gün geçirilebilir.

Spor ve fitness

İstanbul Atlıspor Kulübü

icon-location-pin Sarıyer

İstanbul’un en yoğun plaza merkezine bir dakika mesafede böyle bir cennet olabileceğini tahmin etmek zor. Şehirden kaçmadan sosyallik ve dinginliği bütünleştirebilen bir kulüp.

Advertising
Spor ve fitness

İstanbul Binicilik Kulübü

icon-location-pin Çekmeköy

Anadolu yakasının ormanlarına düzenlenen 45 dakikalık ya da iki saatlik atlı arazi gezilerinde, Kadıköy’ün, Adalar’ın ve Marmara Denizi’nin manzarası takipçiniz. Ancak bu gezilere katılmak için ata binmeyi bilmeniz gerekiyor. İşini bilen profesyonel bir ekip ile Biraz dersten sonra neden olmasın?

Spor ve fitness, Golf

Kemer Golf & Country Club

icon-location-pin Eyüp

KG&CC, Balkanların en büyük kapalı manejine sahip binicilik kulübü, Avrupa’nın sayılı kulüpleri arasına girecek imkânlara sahip. Bu özellikleriyle de yerli-yabancı pek çok turnuvaya ev sahipliği yapıyor. 

Advertising
Spor ve fitness

Sipahi Ocağı

icon-location-pin Sarıyer

1913 yılında kurulan Sipahi Ocağı, Türkiye’nin ilk sivil binicilik kulübü. Binicilik tarihimizde ve kültürümüzde önemli yeri var. Binicilik eğitimlerine göz atıp paket sistemlerden faydalanabilirsiniz.

Spor ve fitness

World Point Yaşam Merkezi

Binicilik sadece profesyonel olarak yapılmak zorunda değil diyerek yola çıkan World Point Yaşam Merkezi’nde spor yaparak eğlenirken, bünyesinde bulunan The North Shield’e uğrayarak günü kapatabilirsiniz.

Advertising