0 Beğen
Kaydet

İstanbul'da binicilik

İstanbul'da at binebileceğiniz, iyi eğitim alabileceğiniz kulüpleri sizin için derledik.

Duymak istediğinizi baştan söyleyelim: Ata binmek vücuttaki tüm kasları çalıştırarak terlemeyi hızlandırıyor, böylece kilo vermeye de yardımcı oluyor. Sırtınızı dik tutmanızı sağlayarak duruşunuzu düzeltiyor. Ama bu spordan illa bir fayda bekleyecekseniz bu ruhunuzu dinlendirmesi, meditasyona yakın bir rahatlatıcı etki sağlaması olmalı. 

İstanbul'da binicilik

Advertising

Göçmen’s Ranch

Her yaştan misafirlerine kucak açan çiftlikte minikler pony ile küçük turlar atarken, büyükler eğitim alabilir. Göl kenarında balıklara yem vermekten tutun, kafesinde lezzetli yemekler yenilebilir.

Daha fazla
Sarıyer

Göllü Binicilik

Göllü Köyü’ne doğayla bütünleşmek üzere ufak bir keşif turu düzenlemeye ne dersiniz? Riva Deresi ve ormanın birleştiği noktada konuşlanan tesiste arazi binişlerinin tadı başka.

Daha fazla
Beykoz
Advertising

International K9&Horse Club

Gerçek hayvan severlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri de International K9 & Horse Club. Tesiste hayvanların huzurlu dünyasına adım atarak sevgi dolu bir gün geçirilebilir.

Daha fazla
Çatalca

İstanbul Atlıspor Kulübü

İstanbul’un en yoğun plaza merkezine bir dakika mesafede böyle bir cennet olabileceğini tahmin etmek zor. Şehirden kaçmadan sosyallik ve dinginliği bütünleştirebilen bir kulüp.

Daha fazla
Sarıyer
Advertising

İstanbul Binicilik Kulübü

Anadolu yakasının ormanlarına düzenlenen 45 dakikalık ya da iki saatlik atlı arazi gezilerinde, Kadıköy’ün, Adalar’ın ve Marmara Denizi’nin manzarası takipçiniz. Ancak bu gezilere katılmak için ata binmeyi bilmeniz gerekiyor. İşini bilen profesyonel bir ekip ile Biraz dersten sonra neden olmasın?

Daha fazla
Çekmeköy

Kemer Golf & Country Club

KG&CC, Balkanların en büyük kapalı manejine sahip binicilik kulübü, Avrupa’nın sayılı kulüpleri arasına girecek imkânlara sahip. Bu özellikleriyle de yerli-yabancı pek çok turnuvaya ev sahipliği yapıyor. 

Daha fazla
Eyüp
Advertising

Sipahi Ocağı

1913 yılında kurulan Sipahi Ocağı, Türkiye’nin ilk sivil binicilik kulübü. Binicilik tarihimizde ve kültürümüzde önemli yeri var. Binicilik eğitimlerine göz atıp paket sistemlerden faydalanabilirsiniz.

Daha fazla
Sarıyer

World Point Yaşam Merkezi

Binicilik sadece profesyonel olarak yapılmak zorunda değil diyerek yola çıkan World Point Yaşam Merkezi’nde spor yaparak eğlenirken, bünyesinde bulunan The North Shield’e uğrayarak günü kapatabilirsiniz.

Daha fazla
Advertising

Yorumlar

0 comments