Spor aşkına!

Sayfiye yerlerinden şehre döndüğümüze göre şimdi tatil boyunca aldığımız kalorileri yakmanın tam sırası. Spora başlamak isteyenler için hazırladığımız bu konuda, pandemi nedeniyle alınan hijyen önlemlerine değinmeyi de ihmal etmedik.

Yazan:
Nadir Sönmez
Reklâm

Yeni fitness trendlerini deneyimlemek için

Hillside City Club

Şehirdeki spor salonları içinde ayrıcalıklı bir yeri olan Hillside City Club’daki ders programına baktığınızda bile modunuz yükseliyor. Farklı disiplinlerin tekniklerinden yararlandıkları dersler öyle yaratıcı ki spor yapmak için motive olmanız kolaylaşıyor. Mesela Butts & Gutts ile kalça, karın ve bacak kaslarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Tüm vücut kaslarınıza idman yaptırmak içinse Total Body dersini tercih edin. Bosu Pilates ise omurgaya yakın küçük kas gruplarını çalıştırıyor. Müziğin dinamizmiyle çalışmayı tercih ederseniz Funky Dance ile eğlenerek ter dökebilirsiniz.

Hijyen önlemleri ne durumda? Girişte ateş ölçümü ve maske kontrolü yapılıyor. Soyunma odalarına sınırlı sayıda kişi alınıyor. Salonun birçok köşesinde üyelerin kullanımı için dezenfektan bulunuyor. Grup dersleri ise Hillside Outdoor Studio’da açık havada yapılıyor.

Alkent Sitesi Tepecik Yolu 22 /14, Etiler. www.hillsidecityclub.com

Pedal çevirmek için

Urban Riders

Urban Riders kendini ‘bir spor salonundan çok daha fazlası’ olarak tanımlamakta haklı. Burası kanıksadığımız egzersizlere meydan okuyarak dans ve sporu harmanlıyor. Ayrıca hedefleri size kilo verdirmekten ziyade, ruhsal ve fiziksel sağlığınızı korumanızı sağlamak. Spinning odaklı bir spor salonu olan Urban Riders’ta grup halinde pedal çevirerek forma girebilirsiniz. Urban Riders ekibi klasik spinning antrenmanlarından farklı olarak, içeride yarattıkları atmosfer ve antrenman tipiyle insanlara meditasyon, eğlence ve hatta terapiyi ortak paydada sunduklarını belirtiyor.

Hijyen önlemleri ne durumda? Üyelerin girişte ateşi ölçülüyor. Salonlar her ders sonrasında dezenfekte ediliyor. Duşlar kullanıma kapalı.

42 Maslak Ahi Evran Caddesi Ofis Blok 4 Zemin Kat 16, Sarıyer. Şube: Palladium Ataşehir. urbanriders.com

Spa sefası için

Gym & Tonic

Gym & Tonic son teknoloji ürünü ekipmanları, özel aydınlatması ve mimarisiyle, spor yapmak için ideal bir ortam sunuyor. Kişisel eğitmenlerle, ihtiyaçlarınıza ve hedefinize uygun kapsamlı bir antrenman programı oluşturmanız önemseniyor. Bünyelerindeki Gym & Tonic Therapy ise özel bir spa deneyimi sunuyor. Burası kasları iyileştirmek, dokuları yenilemek, esneklik kazanmak ve elbette stres atmak için ideal. Gym & Tonic’te pilates stüdyosu da bulunuyor.

Hijyen önlemleri ne durumda? Salonun dezenfekte edilmesi için alan sıklıkla içeride personel de kalmayacak şekilde boşaltılıyor ve ozon makinesi çalıştırılıyor. Kişiye özel pilates dersleri de sosyal mesafeyi korumak için ideal.

Atiye Sokak 6, kat: -1, Teşvikiye. www.gymandtonic.com.tr

Cloud teknolojisi için

Oxygen Sports Club

Buradaki Cloud teknolojisi sayesinde kardiyo sırasında pek çok işinizi halledebiliyorsunuz. Mesela bir yandan spor yaparken diğer yandan gazete okuyabilir, e-postalarınızı kontrol edebilir, sosyal medya hesaplarınıza erişebilirsiniz. Ayrıca yine bu teknolojiyle antrenman yapanlar arasında eğlenceli yarışlar düzenlenebiliyor. Antrenörle birebir çalışmak isteyenler kinesis circuit, HIIT, circuit gibi derslerden faydalanabiliyor.

Hijyen önlemleri ne durumda? Havalandırma sisteminde kullanılan filtreler sık sık dezenfekte ediliyor. Nano hijyen uygulamasıyla gerekli hijyen koşulları sağlanan salonda Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar kullanılıyor.  

Teşvikiye Caddesi 12, Nişantaşı. www.oxygensc.com

 

Spor sonrasında masaj keyfi için

Renaissance Polat İstanbul Hotel-Sport+     

Renaissance Polat İstanbul Hotel bünyesinde toplam 2.600 metrekarelik bir alana yayılan Sport+, İstanbul’da beş yıldızlı oteller arasındaki en büyük açık ve kapalı yüzme havuzuyla öne çıkıyor. Son teknolojiyle donatılmış kardiyo ve gym salonunda ter atabilir ya da açık hava kortlarında tenis oynamanın tadını çıkarabilirsiniz. Spor sonrasında Bali, İsveç ya da Shiatsu masajlarından biriyle rahatlamak da paha biçilmez.

Hijyen önlemleri ne durumda? Salonda havalandırma kullanılmıyor, bunun yerine boydan boya uzanan camlar tamamen açık bırakılıyor. Aletler arasındaki mesafeler genişletilmiş ve hepsi sıklıkla dezenfekte ediliyor. Üyeler kendi havlularını getiriyorlar.

Sahil Yolu Caddesi 2, Yeşilyurt. renaissancepolatistanbul.com

Tenis oynamak için

Conrad İstanbul Bosphorus-Sağlık Kulübü

Conrad İstanbul Bosphorus çeşitli spor olanaklarını Sağlık Kulübü adı altında kendinizi rahat ve ayrıcalıklı hissedeceğiniz atmosferlerde sunuyor. Örneğin, son teknoloji ekipmanların bulunduğu fitness center 24 saat boyunca açık. Böylece spor bir mesaiye değil, sağlığınız ve keyfiniz için yaptığınız bir aktiviteye dönüşüyor. Kendini suya bırakınca dünyayı unutanlardansanız, mevsime göre açık veya kapalı yüzme havuzlarından faydalanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Conrad, üç adet üstü açık toprak tenis kortuyla dikkat çekiyor. Şehrin göbeğinde toprak kortta tenis oynama imkanına sahip olmak gerçekten harika. Burada uzman eğitmenlerden özel tenis dersleri almanız mümkün.

Hijyen önlemleri ne durumda? Otel girişinde ateş ölçümü yapılıyor. Spor aletleri her kullanım sonrası dezenfekte ediliyor. Üyelere maske temin ediliyor.

Saray Caddesi 5, Beşiktaş. www.hilton.com.tr

 

Kişiye özel fitness programları için

Four Seasons Hotel Bosphorus-Fitness Center

Boğaz’a nazır Four Seasons’ın Fitness Center’ında kişiye özel programlardan yararlanmanın yanı sıra grup derslerine katılabilirsiniz. Üyelere fitness değerlendirmesi (vücut kitle indeksi, kardiyovasküler performans, bio-impedans yağ kas analizi, postür ve esneklik testi), özel spa ve fitness outdoor aktivitelerine katılım, uzman eğitmenlerle üç seans özel ders gibi imkanlar sunuluyor. Ayrıca ayda bir misafir getirme şansınız var. Geleneksel Türk hamamından faydalanmanız da mümkün.

Hijyen önlemleri ne durumda? Fitness Center’da aynı anda maksimum sekiz kişi spor yapabiliyor. Aletler kullanıldıktan sonra dezenfekte ediliyor. Havlular paketleri içinde teslim ediliyor.

Çırağan Caddesi 28, Beşiktaş. www.fourseasons.com/bosphorus

 

Krallara layık bir egzersiz deneyimi için

Çırağan Palace Kempinski - Sanitas Spa

Yoga, pilates balance ve kardiyonun dahil olduğu geniş bir yelpazeye yayılıyor Sanitas Spa’nın hizmetleri. Boğaz’a nazır bir otelde kişisel antrenörünüzle çalışmak gerçekten büyük bir zevk. Sanitas Spa’daki Thai masajı, altın cilt bakımı ve sultan hamamı bakımları da epey ilgi görüyor. 

Hijyen önlemleri ne durumda? Fitness Center’da aynı anda en fazla üç kişi rezervasyonla spor yapabiliyor. Bakım odaları düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

Çırağan Caddesi 32, Beşiktaş. www.kempinski.com

Teknolojik aletlerle çalışmak için

Fairmont Quasar İstanbul- Willow Stream Spa

Otelin Willow Stream Spa bölümünde fitness salonu yer alıyor. Pavigym®, mat pilates, yoga, ABS & Burn, HIIT, dans kardiyo gibi dersleri bireysel olarak alabilirsiniz. Bu derslerde hem eğlenerek ter atacak hem de zihninizi rahatlatacaksınız. Yoğun ve stresli günlerin acısını çıkarmak için ideal. Sıcak havalarda İstanbul manzaralı açık havuzda yüzerek serinleyebilirsiniz. Kapalı havuz ise soğuk mevsimlerde sizi bekliyor. Lifestyle üyeliğini tercih ettiğiniz takdirde son teknoloji fitness olanaklarından, spadan ve otel restoranlarındaki indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Hijyen önlemleri ne durumda? Girişte misafirlerin ateşleri ölçülüyor. Spor salonu bir saat hizmet bir saat temizlik prensibiyle randevulu olarak çalışıyor. Aynı anda en fazla beş kişi fitness salonunu kullanabiliyor.

Büyükdere Caddesi 76 B, Mecidiyeköy. www.fairmont-tr.com

 

Müzik eşliğinde ter dökmek için

John Reed Fitness Music Club

Berlin, Budapeşte, Zürih gibi şehirlerdeki şubelerinden sonra şimdi de İstanbul’da John Reed Fitness Music Club. Burası iki kata ve 4.500 metrekareye yayılan alanıyla spor yapmanız için ferah bir alan sunuyor. Ekipman seçimleri ise Technogym markasından yana olmuş. Metropol AVM’de hizmet veren salonun bünyesinde yüzme havuzu ile jakuzi ve sauna alanları da bulunuyor. Kulübün öne çıkan özelliği ise müzik uzmanlarıyla çalışması. Bazen DJ setler eşliğinde, bazen de John Reed Radyo’dan gelen ve günün farklı saatlerine göre düzenlenmiş müzik seçkileri eşliğinde çalışıyorsunuz.

Hijyen önlemleri ne durumda? 14.00-15.00 saatleri arasında salon kapatılarak dezenfekte ediliyor. Spor aletlerinin biri çalışır biri kapalı durumda tutuluyor. Grup derslerinde sosyal mesafe yerdeki çıkartmalarla belirleniyor.

Metropol AVM, Ertuğrul Gazi Sokak, Ataşehir.

 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm