Tasarımlarında sadeliğin peşinde olan 5 marka

Koleksiyonlarında sade ve zamansız tasarımlara yer veren markaların izini sürdük.

Yazan:
Gökçe Algan
Reklâm

Maksimalizm akımının hüküm sürdüğü Sonbahar/Kış 2017 sezonunun kadifelerinden, işlemelerinden, parıltılı detaylarından arkanıza bakmadan kaçmak istiyorsanız yalnız değilsiniz. Perde arkasında genç girişimcilerin başarı hikayelerinin gizlendiği, koleksiyonlarında sade ve zamansız tasarımlara yer veren markaların izini sürdük.

Lol

Lol

Hikayesi: Beliz Mercan, Zeynep Aslan ve Merve Aslan tarafından kurulan Lol, üç ortağın arayıp da bulamadıkları ürünleri kendi stil anlayışları doğrultusunda tasarlama fikirlerinden doğmuş. Farklı tarzlara ve zevklere sahip olduklarını ifade eden üçlü, markanın dinamizmini bu farklılıkların kesişimine bağlıyor.

Neden seviyoruz? Lol tasarımları kadınların sade parçalarla da iddialı ve şık görünebileceklerini kanıtlıyor. Özellikle sweatshirt’leri, gündelik giyime stil sahibi bir dokunuş katmak isteyenlerin kurtarıcı parçası olmaya aday!

www.lolofficial.com

Soul Spiritz

Soul Spiritz

Hikayesi: Küçüklüğünden itibaren sanata ve tasarıma ilgi duyan Alara Büyükkoyuncu, İtalya’da aldığı tasarım eğitiminin ardından Soul Spiritz’i kurdu. Marka, kadınlar için cazibeli bir görünümün sırrını feminenliğe indirgeyen moda anlayışına kafa tutuyor.

 

Neden seviyoruz? Ruh ve beden ikiliğini tasarım diline uyarlayan, maskülen ve feminen çizgileri birleştiren koleksiyonlar, konforu ön planda tutan, fonksiyonel tavrıyla dikkat çekiyor. Soul Spiritz imzalı zamansız parçaların, ulaşılabilir fiyatlarıyla uzun yıllar gardıropların vazgeçilmezleri arasında yer alacağına eminiz.

www.soulspiritz.com

Reklâm
Oh Seven Days

Oh Seven Days

Hikayesi: Kanada’da doğan, Avustralya’da büyüyen Megan Mummery, London College of Fashion’dan mezun olduktan sonra hayatın kendisini sürüklediği İstanbul’dan aldığı ilhamla, 2015 yılında lüksü sade bir stille buluşturan Oh Seven Days’in temellerini attı.

 

Neden seviyoruz? İsmi ile müsemma markanın haftanın yedi günü, gece gündüz rahatlıkla giyilebilecek tasarımlarında Tencel iplikten ve ‘GMO Free’ etiketli, genetiği değiştirilmemiş pamuktan üretilen kumaşlar kullanılıyor. Bu da, özellikle üretim süreçlerine duyarlı müşteriler için başlı başına bir tercih sebebi.

www.ohsevendays.com

Pecca Designs

Pecca Designs

Hikayesi: Cemre ve İpek Öğün tarafından zamansız ve minimal tasarımlara hayat verme hayaliyle kurulan Pecca Designs, feminen çizgilere sahip Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonuyla kadınlara fonksiyonel parçalar sunuyor.

 

Neden seviyoruz? Müşterilerine, satın aldıkları ürünleri vücut ölçüleri ve stilleri doğrultusunda kişiselleştirme olanağı tanıdıkları için. Böylece Pecca Designs internet üzerinden alışverişe karşı oluşan ön yargılara sağlam bir darbe indiriyor. Sitenin anlaşılır yönlendirmeleriyle kolaylıkla seçtiğiniz ürünü kendi ölçüleriniz ve zevkleriniz doğrultusunda ürettirebilirsiniz.

peccadesigns.com

Reklâm
Tru. perfect basics

Tru. perfect basics

Hikayesi: Türkiye’de gardıropların olmazsa olmazı sade parçalara yönelik bir markanın eksikliğini fark eden Aysu Akagündüz, 2009 yılında tişörtlerden oluşan ilk koleksiyonuyla tru.’yu kurarak bir ilke imza attı. Kısa sürede ürün gamını genişleten tru. bugün ‘mükemmel basic’ anlayışını sürdüren tasarımlarının yanı sıra spor giyim serisiyle de sektörün öncü markalarından biri olmayı sürdürüyor.

 

Neden seviyoruz? Dev markaların hakimiyetinde olan sektöre yeni bir soluk getirerek genç girişimcilere örnek olan Tru.’yu ilk günden beri heyecanla takip ediyoruz. Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonundaki merino yün-kaşmir karışımı trikolar, kış soğuklarına en stil sahibi biçimde göz kırpıyor.

truproject.net

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm