0 Beğen
Kaydet

İstanbul'un çocuk aktivite mekânları

İstanbul’da çocuklarla gezilecek müzeler, atölye çalışmaları, açık hava aktiviteleri ve daha niceleri bu listede

Şehirde çocukların tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilecekleri, hatta birlikte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz onlarca aktivite var.

Çocuk Aktiviteleri

Atölye Modern

İstanbul Modern’deki eğitimler katılımcıların müze deneyimini pekiştirmeyi amaçlıyor. Öğrenci gruplarına rehberli turlar, seminerler, sosyal dezavantajları olan çocuklara özel programlar sunarak, sıradan ziyaretçi olmanın ötesine geçmelerinin yolları açılıyor. Atölyelerin bazıları aileyle beraber yapılıyor ve programlar en az üç en fazla on aile ile gerçekleştiriliyor. Rahat hareket edebileceğiniz kıyafetler giymeyi unutmayın. 

Daha fazla

Bebek Parkı

8800 m2 yeşil alanı içinde çocuklarınızı eğlendirirken hem Boğaz havası alabileceğiniz hem de piyasa yapabileceğiniz tek park.  Küçük kum havuzu, bol kaydıraklı iki oyun istasyonu, dört salıncağı, bir tahterevallisi, tırmanma ve sallanma barları olan 1000 m2 çocuk oyun alanının etrafı güvenlik amacıyla çevrilmiş.

 

Daha fazla
Beşiktaş

Düş Evi

Haziran 2010’da iki dostun omuz omuza vermesiyle Göktürk’te açılan Düş Evi’nin kuruluş amacı çocukları, çocuk kalanları, kitap kurtlarını bir çatı altında buluşturmak. Kitapların dışında ahşap oyuncaklar, yapbozlar ve kutu oyunları, bitkisel bazlı boya kalemleri, yağmurluk ve çizme takımları, çantalar, kostümler, keçe oda süsleri satılıyor Düş Evi’nde.

Daha fazla
Eyüp
Advertising

Dilek Sabancı Parkı

Tüm park boyunca dolanan rampa yollar bisiklet, scooter kullanmak için çok uygun. Yol kenarlarındaki barlar sayesinde küçükler burada gönül rahatlığıyla paten kayma alıştırması yapabilir. Parkın tenhalığından olsa gerek, kafeteryada sadece içecek satılıyor.  

Daha fazla
Beşiktaş

İstanbul Oyuncak Müzesi

İsmine aldanmayın İstanbul Oyuncak Müzesi hem çocuklar hem de büyükler için harika bir hafta sonu planı oluşturuyor. Çocuklar için heyecan verici bir deneyim, büyükler için de tarihi oyuncaklarla nostalji.

Daha fazla
Şile

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi

60-75 dakika kadar süren eğitimin ilk yarım saatinde çocuklar gözetmenler eşliğinde 17 desen içinden seçtiklerine göre sürpriz uçurtmalar yapıyor. Geri kalan zamanda müze anlatılıyor.

Daha fazla
Üsküdar
Advertising

Mutfak Sanatları Akademisi

Uluslararası geçerlilikte City&Guilds diploması veren, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türkiye’deki tek özel Profesyonel Aşçılık Okulu’nda, mutfağa meraklı minikler de Küçük Gurme atölyeleri ile unutulmamış.

Daha fazla
Sarıyer

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

1995 yılında hatıra parkı olarak kurulan alan, daha sonra bitkiler dünyasını araştırmak, tanıtmak, korumak amacıyla botanik bahçesine dönüşerek 2002 yılında halkın ziyaretine açıldı ve 2003’te Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi adını aldı. 3-9 yaş arası çocuklar Mesire Adası’nda bulunan keşif bahçesinde oyun oynarken bitkiler hakkında bilgi edinebilirler. Keşif Bahçesi’nin teması ‘Bitkiler, diğer canlıların yaşamasını sürdürmesi için yaşamsal önem taşır.’ olarak belirlenmiş.

Daha fazla
Ümraniye

Pera Müzesi

İlköğretim öğrencileri ve gençlere yönelik atölyeler düzenleyen Pera Müzesi, atölye programları ile genç beyinlerin sanat ile ilk buluşmalarına ön ayak oluyor.

Daha fazla
İstiklal Caddesi
Advertising

Rahmi M. Koç Müzesi

Çocuğunuza henüz müze deneyimi yaşatmadıysanız bu işe Rahmi M. Koç  M. Müzesi ile başlamanızı tavsiye ederiz. Fenerbahçe Vapuru’nda doğum günü kutlama ve TCG Uluçalireis Denizaltısı’nı gezme imkanı bulunan müzede minikler unutulmaz bir gün geçirebilir.

Daha fazla
Haliç
Daha fazla göster

Yorumlar

0 comments