0 Beğen
Kaydet

Yeme-içme dünyasından son dakika haberleri

İstanbul'un gurme çevreleri iştah kabartan bu haberleri konuşuyor

Efsane geri döndü!

Okulun Mutfağı’nı bilen bilir, Mutfak Sanatları Akademisi’nde eğitim gören öğrencilerin staj yaparak deneyim kazandığı, bizim de yetenekli şeflerin elinden çıkan yemeklere gayet hesaplı fiyatlarla ulaşabildiğimiz bir mekândı. Kapanmasına üzülenler için müjdeyi verelim, MSA’nın Restoranı, Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesi’ni mesken tutuyor. İstanbul’un en iyi burgerini yaptıklarına dair iddialar duyduk. Deneyip, karar vermek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Daha fazla
Sarıyer

Güzel mi güzel

Anadolu Mutfağı’na modern bir yaklaşım getirmek için çalışmalar yapan Gastronomika ekibi, ‘yeni nesil meyhane’ furyasında işi bir adım ileriye taşıdı. Zorlu Center’daki Eataly İstanbul içinde açılan Güzel adlı meyhaneleri, tasarımıyla hipster’ların Instagram hayallerine giriyor. Mezeler de müzikler de edit’li; zerdeçallı humus yerken, bir Müzeyyen Senar remix’i dinleyebilirsiniz.

Daha fazla
Beşiktaş
Advertising

Pandeli

3 5 yıldız üzerinden

1901 yılında açılan Pandeli Lokantası, geçtiğimiz sene kapanmış; yemek kültürümüz, bir tarihi mekânını daha kaybetmişti. Neyse ki Mars Entertainment Group’un kurucularından Menderes Utku ve Topaz’ın sahipi Yücel Özalp konuya el attı. Pandeli, aslına uygun bir restorasyonun ardından önümüzdeki aylarda tekrar açılacak.

Daha fazla
Fatih

Kiralık mutfak

Kanyon’da açılan Intema Yaşam’ın içinde mutfak dünyası hakkında ne ararsanız var. Hiçbir yerde bulamadığınız mutfak aletlerini buradan satın alabilir, hayalinizdeki mutfağı tasarlatabilir, hünerlerinizi geliştirecek yemek atölyelerine katılabilir, Gaea adlı restoranındaki yerel lezzetleri tadabilir, hatta mekânın içindeki mutfağı kiralayarak bulaşık derdiyle uğraşmayacağınız bir ziyafet verebilirsiniz.

Daha fazla
Şişli
Advertising

Yorumlar

0 comments