0 Beğen
Kaydet

Yeme-içme dünyasından son dakika haberleri

İstanbul'un gurme çevreleri iştah kabartan bu haberleri konuşuyor

Fotoğraf: Engin Aydeniz
Misk İstanbul Floral Cafe

Lavie Café

Görüp görebileceğiniz en nefis manzaralardan birine sahip olan, Büyükada Anadolu Kulübü’ndeki Lavie Cafe’ye uğramak için bahaneye ihtiyacınız yok. Kabak tavası ve diğer meze çeşitleri eşliğinde gün batımını Lavie’de izlemek eşsiz bir deneyim. Eğer tangoyla aranız iyiyse, her perşembe Lavie’ye uğramayı da alışkanlık haline getirebilirsiniz. 20.00’de başlayan Milonga Princesa gecelerinde yıldızların altında dans edebilirsiniz.

Daha fazla
Adalar

Misk İstanbul Floral Cafe

Misk'i tek kelimeyle tarif etmek imkânsız. Burası hem bir çiçek tasarım atölyesi, hem de bir kafe. Dilerseniz boş bir vazo getirin ve içini rengârenk çiçeklerle yapılan bir tasarımla doldurun; dilerseniz bagel ve tost çeşitlerinin ağırlıkta olduğu menüsünü denemek için uğrayın. Misk'in çiçekleri arasında vakit geçirmek size huzur verecek. Misk'in çiçek tasarımlarını web sitesinden de satın alabilirsiniz. 

Daha fazla
Sarıyer
Kanalıma hoş geldiniz

Kanalıma hoş geldiniz

Nişantaşı'ndaki Kantin'in sahibesi Şemsa Denizsel, tartışmasız İstanbul'un en iyi aşçılarından. Hünerlerini bu kadar övmemizin bir sebebi de yemek sevgisini ve bilgisini paylaşmaya açık olması. Denizsel artık tariflerini ve mutfakta işinize çok yarayacak önerilerini geçtiğimiz günlerde açtığı YouTube kanalında paylaşıyor. Bu videolarla Kantin'in meşhur şnitzelini evde yapmayı da öğrenebilirsiniz, mutfakta her daim işinize yarayacak bir tavuk suyu tarifini de keşfedebilirsiniz. 

Advertising

Yorumlar

0 comments