Şehirdeki açık hava sinemalarının Ağustos ayı programları

Yaz sıcaklarına katlanmanın yolu, kesinlikle açık havada film izlemek!

Uniq Açık Hava Sineması
Uniq İstanbul
Time Out İstanbul editörleri |
Advertising
1
Camera

Bomontiada Film Gösterimleri

Bomontiada’nın ilgi çeken açık hava gösterim programında izlemeden geçmemeniz gereken filmler var. Sıra dışı bir aşk öyküsünü kara mizah öğeleriyle harmanlayan ‘Teströl és lélekröl / Beden ve Ruh’ (16 Ağustos) ile Jim Jarmusch’un sıradan hayatların şiirini yazdığı ‘Paterson’ (23 Ağustos) kaçırmamanız gereken filmlerin başında geliyor. Programdaki diğer yapımlar ise ‘Neruda’ (2 Ağustos) ‘Frantz’ (9 Ağustos).

23 Ağustos’a kadar, Bomontiada avlusu, 21.30, ücretsiz

Advertising
3
Camera

Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi

Açık havada Boğaz’a nazır film izlediniz mi hiç? Yaz bitmeden bu deneyimi yaşamanızı ve Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki gösterimleri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. 2 Ağustos’ta ‘Collateral Beauty / Gizli Güzellik’, 9 Ağustos’ta ‘Keeping Up with the Joneses / Komşum Bir Ajan’, 15 Ağustos’ta ‘Gifted / Deha’ ve 24 Ağustos’ta ‘The Hitman’s Bodyguard / Belalı Tanık’ programda yerini alan filmler.

24 Ağustos’a kadar, Sait Halim Paşa Yalısı, 21.00, 150-250 TL

4
Camera

Restore Film Günleri

Beykoz Kundura’daki açık hava gösterimleri vizyon filmleri klişesini yıkıyor ve bizi restore edilmiş klasik filmlerle, canlı müzik eşliğinde gösterilen sessiz filmlerle buluşturuyor. Üstelik gösterimlerden önce DJ performansları ya da söyleşiler de düzenleniyor. Gösterimler 5 Ağustos’ta Lumière Kardeşler Seçkisi ile başlıyor. Charlie Chaplin’den John Cassavetes’e, Orson Welles’den Alain Resnais’ye uzanan program hayli zengin.

5-13 Ağustos, Beykoz Kundura, detaylar için: www.restore.film

Advertising
6
Camera

Uniq Açık Hava Film Festivali

Maslak’taki Uniq’te, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine birbirinden nefis filmleri açık havada izleme şansı buluyoruz. Başka Sinema iş birliğiyle gerçekleşen etkinlikte Timothée Chalamet’nin başrollerden birini üstlendiği ‘Beautiful Boy / Güzel Oğlum’ (1 Eylül, 20.45), Ari Aster’in yönettiği ‘Midsommar’ (3 Eylül, 20.45), François Ozon imzalı ‘Grâce à Dieu / Yüzleşme’ (5 Eylül, 20.45) gibi pek çok başarılı yapımı izleyebilirsiniz. Programın detaylarını Uniq’in web sitesinden incelemeniz mümkün.

15 Eylül’e kadar, Uniq Açık Hava, 40 TL, www.uniqistanbul.com   

Advertising
7
Camera

Üçgen Teras’ta Açık Hava Sinema

Etiler civarında oturanlar için Akmerkez’in açık hava film gösterimleri biçilmiş kaftan. 2 Ağustos’ta başrollerini Emma Watson ve Dan Stevens’ın paylaştığı ‘Beauty and the Beast / Güzel ve Çirkin’, 9 Ağustos’ta başarılı bir bilim kurgu filmi olan ‘Arrival / Geliş’, 16 Ağustos’ta ebeveynlerini bulmak için bir yolculuğa çıkan, Hintli bir çocuğun öyküsünü anlatan ‘Lion’ gösteriliyor.

2 - 16 Ağustos, Akmerkez Üçgen Teras, 21.00, ücretsiz

Advertising