0 Beğen
Kaydet

Şehirdeki açık hava sinemalarının Ağustos ayı programları

Yaz sıcaklarına katlanmanın yolu, kesinlikle açık havada film izlemek!

Uniq İstanbul
1

Bomontiada Film Gösterimleri

Bomontiada’nın ilgi çeken açık hava gösterim programında izlemeden geçmemeniz gereken filmler var. Sıra dışı bir aşk öyküsünü kara mizah öğeleriyle harmanlayan ‘Teströl és lélekröl / Beden ve Ruh’ (16 Ağustos) ile Jim Jarmusch’un sıradan hayatların şiirini yazdığı ‘Paterson’ (23 Ağustos) kaçırmamanız gereken filmlerin başında geliyor. Programdaki diğer yapımlar ise ‘Neruda’ (2 Ağustos) ‘Frantz’ (9 Ağustos).

23 Ağustos’a kadar, Bomontiada avlusu, 21.30, ücretsiz

3

Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi

Açık havada Boğaz’a nazır film izlediniz mi hiç? Yaz bitmeden bu deneyimi yaşamanızı ve Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki gösterimleri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. 2 Ağustos’ta ‘Collateral Beauty / Gizli Güzellik’, 9 Ağustos’ta ‘Keeping Up with the Joneses / Komşum Bir Ajan’, 15 Ağustos’ta ‘Gifted / Deha’ ve 24 Ağustos’ta ‘The Hitman’s Bodyguard / Belalı Tanık’ programda yerini alan filmler.

24 Ağustos’a kadar, Sait Halim Paşa Yalısı, 21.00, 150-250 TL

Advertising
4

Restore Film Günleri

Beykoz Kundura’daki açık hava gösterimleri vizyon filmleri klişesini yıkıyor ve bizi restore edilmiş klasik filmlerle, canlı müzik eşliğinde gösterilen sessiz filmlerle buluşturuyor. Üstelik gösterimlerden önce DJ performansları ya da söyleşiler de düzenleniyor. Gösterimler 5 Ağustos’ta Lumière Kardeşler Seçkisi ile başlıyor. Charlie Chaplin’den John Cassavetes’e, Orson Welles’den Alain Resnais’ye uzanan program hayli zengin.

5-13 Ağustos, Beykoz Kundura, detaylar için: www.restore.film

6

Uniq Açık Hava Film Festivali

Uniq’i bir açık hava film festivali alanına çeviren gösterim programı yazı İstanbul’da geçirenlere ilaç gibi geldi. Bu ay da yine pek çok başarılı film açık havada gösteriliyor. ‘Tereddüt’ (6 Ağustos), ‘A Bigger Splash / Sen Benimsin’ (13 Ağustos), ‘Hjartasteinn / Gençlik Başımda Duman’ (20 Ağustos) ve ‘Personal Shopper / Hayalet Hikâyesi’ (22 Ağustos) tavsiye ettiğimiz filmlerden sadece birkaçı.

16 Eylül’e kadar, Uniq Açık Hava Sahnesi, 21.00, 25 TL, www.uniqistanbul.com

Advertising
7

Üçgen Teras’ta Açık Hava Sinema

Etiler civarında oturanlar için Akmerkez’in açık hava film gösterimleri biçilmiş kaftan. 2 Ağustos’ta başrollerini Emma Watson ve Dan Stevens’ın paylaştığı ‘Beauty and the Beast / Güzel ve Çirkin’, 9 Ağustos’ta başarılı bir bilim kurgu filmi olan ‘Arrival / Geliş’, 16 Ağustos’ta ebeveynlerini bulmak için bir yolculuğa çıkan, Hintli bir çocuğun öyküsünü anlatan ‘Lion’ gösteriliyor.

2 - 16 Ağustos, Akmerkez Üçgen Teras, 21.00, ücretsiz

Yorumlar

0 comments