0 Beğen
Kaydet

İstanbul'un en iyi burgerleri

Burger yerken tüm pişmanlıkları evde bırakmanızı ve sayacağımız adresleri burger avı rotanıza derhal dahil etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kendinize bir kıyak geçin ve şehrin en iyi burgerlerinin peşine düşün. Nerede, ne yemeniz gerektiğini biz seçtik bile!

İstanbul'un en iyi burgerleri

Virginia Angus

Bir burger sevdalısı olarak hâlâ Virginia Angus ile tanışmadıysanız, çok şey kaybediyorsunuz. İstanbul’daki gurme burger furyasını başlatan ilk restoranlardan biri olan Virginia Angus, kapısında kuyruk olan burger canavarlarını fazlasıyla tatmin ediyor. 

Daha fazla
Fatih

Jimmy’s Burger

15. Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri’nden En İyi Burger ödülüyle dönen Jimmy’s, Yeniköy’deki şubesini kapattıktan sonra artık İstinye’de. 

Daha fazla
Sarıyer

City Burger

2013’te açılan City Burger, şehrin burgercileri arasında göz dolduran bir fiyat-kalite oranıyla öne çıkıyor.

Daha fazla
Beşiktaş
Advertising

Mini Eatery

Yeditepe Gastronomi mezunu şefler Naz Tiryaki ve Emre Çeri’nin mini burgerler ve atıştırmalıklar konusunda deneyler yapan mekânı. Barlar Sokağı’na yakın olması sebebiyle, gece gezmeleriniz öncesinde veya sonrasında Mini Eatery’de şipşak bir şeyler atıştırabilirsiniz. 

Daha fazla
Moda

Nusr-et Burger

Deyim yerindeyse İstanbul’un et celebrity’si olan Nusret Gökçe, Nusr-et Burger ile burger konusunda da pek marifetli olduğunu cümle âleme kanıtladı. Farklı lokasyonlardaki alışılagelmiş Nusr-et kalitesini Bebek’te sürdürmeyi başarıyor Nusr-et Burger. 

Daha fazla
Beşiktaş

Jumbo Burger

1977 yılından bu yana Çiftehavuzlar’da hizmet veren ve J. Burger olarak da bilinen mekân, çok sevilen tatlı hamburger sosunun tarifini gizli tutmakta kararlı. Bu soslar ilk defa yiyecek olanlar için çok güzel bir deneyim sunabileceği gibi, tatlı ve tuzluyu karıştırmayı sevmeyenler için hayal kırıklığı yaratabilir. 

Daha fazla
Caddebostan
Advertising

Hard Rock Cafe İstanbul

Biz Hard Rock’larda sergilenen rock müzik tarihinin nadide parçalarına bakıp iç geçireduralım, mekânın hamburgerleri de parmaklarınızı yedirtecek lezzette. 

Daha fazla
İstiklal Caddesi

Burger Project

Yemek programlarıyla tanınan Yağız İzgül’ün yarattığı bir burger üssü. Soslarla boğulmamış, az ve öz seçenekler var burada. 

Daha fazla
Sarıyer

Mm&g’s Burger

Mekânın ekşi nohut mayasından hazırlanan ekmekleri, yağlı burger ekmeği sevenlerin hoşuna gidecek lezzette ve köfteleri parçalanmadan sarmalıyor. Köftelerin yanı sıra burgerlerin içindeki pepper jack peyniri ve füme dana bacon da kendi imalatları. 

Daha fazla
Kadıköy
Advertising

Black Angus

Burger köftesini az yağlı seviyorsanız, Black Angus’un burgerleri ağzınıza layık. Burada etler Balıkesir, Bursa ve Trakya’daki angus çiftliklerinden geliyor.

Daha fazla
Tophane

Burgerhood

Burgerinizi bol soslu sevenlerdenseniz, adresiniz Burgerhood olmalı. Ufak ama renkli ortamıyla bir burgerciden ziyade şık ve minyatür bir barı andıran Teşvikiye’deki Burgerhood, mahallelinin de buluşma noktalarından biri. 

Daha fazla
Topağacı

Grillas

Grillas, Kanada’da aşçılık eğitimi alan Didem Balaban tarafından açıldı. Balaban etini elleriyle seçiyor, ekmeğini kendi hazırlıyor.

Daha fazla
Sarıyer
Advertising

Yorumlar

0 comments