İstanbul'un en fiyakalı berberleri

Söz konusu erkek saç tasarımı olduğunda başvurabileceğiniz en eğlenceli, en profesyonel ve en enteresan adresleri sıraladık

Neville
Neville
Time Out İstanbul editörleri |
Advertising
Sağlık ve güzellik

Frontier Barber

icon-location-pin Bebek

New York'lu Brandon Patton, eski usul berberlerin ruhunu modern bir tasarım anlayışıyla harmanlayarak Frontier Barber’ı yaratmış. Sadece saçınızı kestirmek için ziyaret edeceğiniz bir yer değil Frontier Barber, boş vakitlerinizde gelip takılmak istemenize sebep olacak çekici bir ortamı var. En sevdiğimiz detayı ise 1930’lardan kalma berber koltukları. Frontier Barber’ın İstanbulluların aşina olduğu tarzda bir berber olmadığı kesin, ama New York’tan gelen bu koltuklardan uçuk kaçık saç modelleriyle kalkacağınızı da sanmayın. Frontier Barber ekibi, modern centilmenlere yakışan saç kesimleri konusunda usta.

Sağlık ve güzellik

Çırak Barbershop

icon-location-pin Moda

Çırak’ın fiyakalı görünüşüne aldanmayın, burası halis muhlis bir mahalle berberi. Yavuz Cingöz, vaktiyle içinde çıraklık yaptığı dükkânı satın alıp modern bir berbere dönüştürmüş. Modernden kastımız ise mekânın tasarımı ve havası ile alakalı unsurlar; saç tıraşınızı olurken plak dinleyebileceğiniz, berberden çok kahveciyi andıran bir tasarımı var Çırak’ın. Burası bir erkek berberi olarak nam salsa da özellikle kısa saç tercih eden kadınlar da Çırak’a epey rağbet gösteriyor.

Advertising
Sağlık ve güzellik

Neville

icon-location-pin Şişhane

Soho House Istanbul’un, üye olmadan nimetlerinden faydalanabileceğiniz alanlarından birisi Neville. Saç ve sakal kesimi hizmetlerinin yanı sıra İngiliz beyefendilerine yakışan bakım paketlerinden de faydalanabilirsiniz. Neville’de satın alabileceğiniz paketlerin bir güzel tarafı da hemen hemen her bakım ve kesim için bir çabuk, bir de acelesiz ve kapsamlı çeşitlerin sunulması. Yani kısa bir yüz ve el bakımı da yaptırabilirsiniz; iki saat süren saç-sakal ve manikür paketinden de faydalanabilirsiniz.

Sağlık ve güzellik

King's Club

icon-location-pin Ulus

Akmerkez içindeki King’s Club çocuk ruhlu centilmenler için yaratılmış bir vaha adeta. Klas ama eğlenceli bir tasarıma sahip King’s Club. Hem dinlenmek, hem eğlenmek, hem de çalışmak için size uygun bir ortam sağlıyor size. Tişört, gömlek veya kravat alışverişinizi yapabileceğiniz, berber randevunuzdan önce kitaplığındaki çizgi romanları karıştırabileceğiniz, hatta bilardo veya konsol oyunları oynayabileceğiniz bir yer burası.

Advertising
Sağlık ve güzellik

Yıldırım Özdemir Akaretler

icon-location-pin Beşiktaş

İstanbul’da erkek modası konusunda tek geçtiğimiz mağaza 290 square meters, Galata’daki yerinden taşındı. Akaretler’deki yeni alanını ise ünlü kuaför zinciri Yıldırım Özdemir’in bir şubesiyle paylaşıyor. İş arkadaşlığından öte bir birliktelik bu; 290 square meters’ın minimal tarzı Yıldırım Özdemir’in Zürih merkezli mimar Carla Herrera imzalı tasarımına da yansıyor ve size yeni bir saç stili konusunda gereken ilhamı sağlıyor.

Sağlık ve güzellik

Barbershop by Muzaffer Özçelik

icon-location-pin Sarıyer

100 centilmene sorduk, 99’u beyefendiliğin sırrının özel dikim takım elbiselerde ve bu takımlara yakışan tıraşlarda yattığını söylediler. Bu iki konudaki açığınızı tek seferde kapatmak için Reşitpaşa’daki Papillone Bespoke Tailors’a davetlisiniz. Burada vücut şeklinize cuk oturan parçalar diktirebilir, ayrıca 30 senelik bir tecrübeye sahip berber Muzaffer Özçelik’in açtığı dükkânda kişiye özel hizmetinizi jilet gibi bir tıraşla devam ettirebilirsiniz.

Birbirinden farklı iki berberle tanışın

Advertising