İstanbul'un açık büfeleri

Şehirdeki açık büfe restoranları keşfedin.

açık büfe
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Karın tokluğu mu, göz doygunluğu mu? Dizi dizi büfelere çıkarılan, bol kepçe tabaklara dökülen yemekler burada!

Açık büfeler

Restoranlar

Beyoğlu Borsa

icon-location-pin İstiklal Caddesi

Esnaf lokantası denildiğinde Beyoğlu Borsa’nın ismi en başlarda geliyor. Self servis hizmet veren lokantada tepsinizi alıp yemek vitrininin başına geçiyorsunuz. Çorbasından zeytinyağlısına, ana yemeklerinden tatlısına kadar her şey var. 

Restoranlar, Türk mutfağı

Çiya Sofrası

icon-location-pin Kadıköy

Yöresel yemeklerin en başarılı isimlerinden biri Çiya. Kadıköy Çarşısı’nda balık pazarının içinde bulunan mekânın aynı sokak içinde iki şubesi daha var. Yemekler Doğu Akdeniz ve Güneydoğu mutfağı ağırlıklı olduğu halde  her yöreden bir çeşit bulmanız mümkün.

Advertising
Restoranlar

Great Dongfang Chinese Restaurant

icon-location-pin Şişli

Doyabileceğiniz kadar Çin yemeği yemek kulağa da mideye de çok hoş geliyor. Cevahir’in en üst katında bulunan Great Dong Fang’ın açık büfesinde yok yok. Tatlısı ve salatası dahil 30 çeşitten oluşan menüleri var. Buraya ne zaman gelirseniz gelin büfesinde tatlı ekşi tavuk, noodle, sebzeli pilav, Çin mantısı, acılı ekşili çorba, yeşil biberli ve soğanlı hindi, susamlı tavuk bulabileceğiniz tatlardan bazıları. 

Restoranlar

Go Mongo

icon-location-pin Suadiye

Moğol barbeküsü konseptiyle farklı tatlar arayanların uğrak yeri olan Go Mongo’nun birçok yerin aksine pişmemiş ürünlerinden oluşan gözünüzün alabildiğine uzanan bir açık büfesi var. Büfeden etinizi, sebzenizi, baharatınızı ve soslarınızı siz seçiyorsunuz. Seçtiklerinizi mutfak şefinin hünerli ellerine bırakıyor ve sizin için pişirmesini bekliyorsunuz. 

Advertising
Restoranlar, Türk mutfağı

Hacı Abdullah

icon-location-pin İstiklal Caddesi

1888’den bu yana saltanatını sürdüren bir şehir klasiği Hacı Abdullah Lokantası. İstiklal Caddesi’nin tantanasından muaf, ara sokaktaki yeri müdavimleri  yıllardır boş bırakmıyor. İçeri girdiğinizde gözünüze ilk ilişen 1972 yılından bu yana saklanan çeşit çeşit turşuları. Biraz daha ilerlediğinizde o göz doldurucu yemek büfesiyle karşılaşıyorsunuz.

Restoranlar

Hünkar

icon-location-pin Nişantaşı

Nişantaşı’nda geleneksel, sağlıklı ve hafif ev yemeği arayanlar soluğu Hünkâr’da alıyor. Restoran özellikle öğlen saatlerinde Nişantaşı çalışanlarının tencere yemeği özlemini gideriyor. 

Advertising
Restoranlar

Helvetia

icon-location-pin Asmalımescit

Asmalımescit’in en rağbet gören mekânlarından burası. Öyle büyük bir yer beklemeyin, tabela dahi yok. Ama yemeklerinin namı alıp yürüyor. Yemeklerinizi açık mutfağın olduğu yerden bakarak seçip masanıza oturuyorsunuz. Tabii yer bulabilirseniz. Vitrindeki yemekler öyle büyük kazanlarda değil, borcam kaplarda ve az az.

Restoranlar

Kosinitza

icon-location-pin Üsküdar

Kuzcuncuk’un dar sokaklarından birini mesken tutmuş, tam da Kuzguncuk’a yakışır bir restoran burası. Menüsünün büyük kısmını deniz mahsülleri oluşturuyor.

Advertising
Restoranlar

Kiva Han

icon-location-pin Beyoğlu

Yöresel Anadolu mutfağının kulağımıza pek çalınmayan ya da unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini Galata’nın ruhuna yakışır bir esnaf lokantası olan Kiva Han’da bulabilirsiniz.

Restoranlar

Pizza East Istanbul

icon-location-pin Akaretler

Tekerlekten sonraki en büyük yuvarlak icat nedir? Cevabınız lahmacun değilse Akaretler’de açılan Pizza East’i denemelisiniz. Üstelik aynı kaliteyi her Pazar açık büfe brunch ile yakalıyorlar.

Advertising