0 Beğen
Kaydet

İstanbul'un açık büfeleri

Şehirdeki açık büfe restoranları keşfedin.

Karın tokluğu mu, göz doygunluğu mu? Dizi dizi büfelere çıkarılan, bol kepçe tabaklara dökülen yemekler burada!

Açık büfeler

Beyoğlu Borsa

Esnaf lokantası denildiğinde Beyoğlu Borsa’nın ismi en başlarda geliyor. Self servis hizmet veren lokantada tepsinizi alıp yemek vitrininin başına geçiyorsunuz. Çorbasından zeytinyağlısına, ana yemeklerinden tatlısına kadar her şey var. 

Daha fazla
İstiklal Caddesi

Çiya Sofrası

Yöresel yemeklerin en başarılı isimlerinden biri Çiya. Kadıköy Çarşısı’nda balık pazarının içinde bulunan mekânın aynı sokak içinde iki şubesi daha var. Yemekler Doğu Akdeniz ve Güneydoğu mutfağı ağırlıklı olduğu halde  her yöreden bir çeşit bulmanız mümkün.

Daha fazla
Kadıköy
Advertising

Great Dongfang Chinese Restaurant

Doyabileceğiniz kadar Çin yemeği yemek kulağa da mideye de çok hoş geliyor. Cevahir’in en üst katında bulunan Great Dong Fang’ın açık büfesinde yok yok. Tatlısı ve salatası dahil 30 çeşitten oluşan menüleri var. Buraya ne zaman gelirseniz gelin büfesinde tatlı ekşi tavuk, noodle, sebzeli pilav, Çin mantısı, acılı ekşili çorba, yeşil biberli ve soğanlı hindi, susamlı tavuk bulabileceğiniz tatlardan bazıları. 

Daha fazla
Şişli

Go Mongo

Moğol barbeküsü konseptiyle farklı tatlar arayanların uğrak yeri olan Go Mongo’nun birçok yerin aksine pişmemiş ürünlerinden oluşan gözünüzün alabildiğine uzanan bir açık büfesi var. Büfeden etinizi, sebzenizi, baharatınızı ve soslarınızı siz seçiyorsunuz. Seçtiklerinizi mutfak şefinin hünerli ellerine bırakıyor ve sizin için pişirmesini bekliyorsunuz. 

Daha fazla
Suadiye
Advertising

Hacı Abdullah

1888’den bu yana saltanatını sürdüren bir şehir klasiği Hacı Abdullah Lokantası. İstiklal Caddesi’nin tantanasından muaf, ara sokaktaki yeri müdavimleri  yıllardır boş bırakmıyor. İçeri girdiğinizde gözünüze ilk ilişen 1972 yılından bu yana saklanan çeşit çeşit turşuları. Biraz daha ilerlediğinizde o göz doldurucu yemek büfesiyle karşılaşıyorsunuz.

Daha fazla
İstiklal Caddesi

Hünkar

Nişantaşı’nda geleneksel, sağlıklı ve hafif ev yemeği arayanlar soluğu Hünkâr’da alıyor. Restoran özellikle öğlen saatlerinde Nişantaşı çalışanlarının tencere yemeği özlemini gideriyor. 

Daha fazla
Nişantaşı
Advertising

Helvetia

Asmalımescit’in en rağbet gören mekânlarından burası. Öyle büyük bir yer beklemeyin, tabela dahi yok. Ama yemeklerinin namı alıp yürüyor. Yemeklerinizi açık mutfağın olduğu yerden bakarak seçip masanıza oturuyorsunuz. Tabii yer bulabilirseniz. Vitrindeki yemekler öyle büyük kazanlarda değil, borcam kaplarda ve az az.

Daha fazla
Asmalımescit

Kosinitza

Kuzcuncuk’un dar sokaklarından birini mesken tutmuş, tam da Kuzguncuk’a yakışır bir restoran burası. Menüsünün büyük kısmını deniz mahsülleri oluşturuyor.

Daha fazla
Üsküdar
Advertising

Kiva Han

Yöresel Anadolu mutfağının kulağımıza pek çalınmayan ya da unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini Galata’nın ruhuna yakışır bir esnaf lokantası olan Kiva Han’da bulabilirsiniz.

Daha fazla
Beyoğlu

Pizza East Istanbul

Tekerlekten sonraki en büyük yuvarlak icat nedir? Cevabınız lahmacun değilse Akaretler’de açılan Pizza East’i denemelisiniz. Üstelik aynı kaliteyi her Pazar açık büfe brunch ile yakalıyorlar.

Daha fazla
Akaretler
Advertising

Yorumlar

0 comments