İstanbul'un en iyi hamburgercileri

İstanbul'un en iyi hamburger durakları burada!

Reklâm
Virginia Angus
 • 5 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Fatih

Bir burger sevdalısı olarak hâlâ Virginia Angus ile tanışmadıysanız, çok şey kaybediyorsunuz. İstanbul’daki gurme burger furyasını başlatan ilk restoranlardan biri olan Virginia Angus, kapısında kuyruk olan burger canavarlarını fazlasıyla tatmin ediyor. 

Nusr-et Burger
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Beşiktaş

Deyim yerindeyse İstanbul’un et celebrity’si olan Nusret Gökçe, Nusr-et Burger ile burger konusunda da pek marifetli olduğunu cümle âleme kanıtladı. Farklı lokasyonlardaki alışılagelmiş Nusr-et kalitesini Bebek’te sürdürmeyi başarıyor Nusr-et Burger. 

Reklâm
Tusa & Co.
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Suadiye
  Nedir? Burger konusunda çıtayı yükselten bir restoran. Neden gitmeli? Flintstone burger denemek için.  Caddebostan’da açılan Tusa & Co. dünyadaki farklı gastronomi kültürlerini bir arada sunmayı ilke edinmiş bir mekan. Yemeği her tür sosyal etkileşimin ortak unsuru olarak görüyorlar, bu sebeple mekanı insanların bir arada olmalarını kutlayacak bir anlayışla kurgulamışlar. Dış kısımdaki masaları birbirine yakın yerleştirerek müşteriler arasında yakınlık kurmuşlar örneğin. Ayrıca güncel yeme-içme trendlerini yorumlayıp harmanlayarak kendi kimliklerini oluşturmuşlar. Menüdeki seçenekleri, bu ara çok revaçta olan sokak yemeği sunumlarını anımsatan bir tarzda sunuyorlar. Kadıköy’deki Mini Eatery’nin yönetici şefi olan Korhan Gülsoy buradaki mutfağın da başında. Hitap etmeyi arzuladıkları kitleyi bulabildikleri için seçmişler Caddebostan’ı. Alışılageldik malzemeleri farklı ülke mutfaklarına has tekniklerle hazırlıyorlar ve sofistike beklentileri olan müşterileri tatmin etmeyi amaçlıyorlar. Kadıköy’deki kendi imalathanelerinde hazırladıkları ekmekleri kullanarak yaptıkları flintstone burger (59 TL) menünün yıldızı. Altı saat ağır ateşte pişmiş kaburga, kemiğiyle beraber yerleştiriliyor hamburger ekmekleri arasına. Chili cheese & fries (29,50 TL) de menünün bir diğer dikkat çeken seçeneği. Eritilmiş peynirli patates kızartmasının üstüne tandırda döş! Enfes bir lezzet. Japon usulü kızartılmış karnabahar tempura (29 TL) ile aşinası olduğunuz bu sebzeyi tüketmenin yaratıcı bir yol
Zula
 • Restoranlar
 • Şişli
Şehrin en iddialı burgercilerinden biri olan Zula’nın yaratıcıları deneyimli ve yetenekli şefler Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş. Harbiye’nin arka sokaklarından birinde açıldıktan sonra şöhreti kulaktan kulağa yayılan Zula, bir süre önce Kanyon’da da bir şube açtı. Klasik burgerlerinde  cheddar, karamelize soğan, turşu relish ve trüflü mayonez yer alıyor. Köfte ne kalın, ne de ince sayılır. Yumuşak ekmeklerinin arasında aksini belirtmediğiniz sürece iyi pişmiş ama sulu köfteler bulacaksınız. Karamelize soğan ve soslar arasındaki dengeler iyi kurulmuş, bu sayede köfteyi bastıran bir lezzet hissetmiyorsunuz.
Reklâm
 • Restoranlar
 • Tophane
Şehrin en gözde semtlerinden biri olan Karaköy’de bulunan Muhit, tarihi binayla renkli bir tasarımı buluşturuyor. Her ne kadar Muhit’in enfes tostları ve dört başı mamur kahvaltıları dilden dile dolaşsa da hamburgerlerini de es geçmemek lazım. Kısa ama öz bir hamburger menüsü mevcut Muhit’te. Patates kızartması ve turşu ile servis edilen hamburger 150 gr’lık köftelerle yapılıyor. Mekânın özel lezzeti Muhit Smoked Burger ise tütsülenmiş dana bacon’ın cheddar peyniri ile birleştiği enfes bir lezzet, yemeyen bin pişman.
Shake Shack
 • Restoranlar
 • Sarıyer
2001 yılında New York Madison Square Park’ta açılan bir hot dog standından, açık olduğu saatlerde kapısından kuyruğu eksik olmayan bir hamburger devine dönüşen Shake Shack Türkiye’deki ilk şubesini Mayıs sonunda İstinyePark’ta açtı.   MENÜDEN Shake Shack single 13 TL Shake Shack double 18 TL Hot dog 8 TL Cheese Fries 9 TL Shakes 11 TL Shake Attack (concrete) ( single) 9 TL Shake-make Lemonade regular 6 TL Shake-make Lemonade large 7 TL
Reklâm
Snob Street Food Bar
 • Restoranlar
 • Moda
Sokak lezzetlerine fine dining nitelikler eklemek bir nevi sanat. Herkesin bildiği lezzetler Snob Street Food Bar’da kendine has bir havaya bürünüyor. Örneğin burada şaşlık karamelize soğan ve maydanoz pesto ile servis ediliyor. Snob Dogg gibi yaratıcı bir isimle sosise de karakter kazandırmışlar. Humus ve cheddar ile karşı konulamaz bir hale getirdikleri satır sucuk dürümün baştan çıkaran kokusu burnumuzda tütüyor.
Jumbo Burger
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Caddebostan

1977 yılından bu yana Çiftehavuzlar’da hizmet veren ve J. Burger olarak da bilinen mekân, çok sevilen tatlı hamburger sosunun tarifini gizli tutmakta kararlı. Bu soslar ilk defa yiyecek olanlar için çok güzel bir deneyim sunabileceği gibi, tatlı ve tuzluyu karıştırmayı sevmeyenler için hayal kırıklığı yaratabilir. 

Reklâm
Jimmy’s Burger
 • 5 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Sarıyer

15. Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri’nden En İyi Burger ödülüyle dönen Jimmy’s, Yeniköy’deki şubesini kapattıktan sonra artık İstinye’de. 

Basta! Street Food Bar
 • Restoranlar
 • Moda
Bildiğimiz dürümü gastronomik bir bakış açısıyla yeniden yorumlayan Basta ile henüz tanışmadıysanız, çok şey kaybediyorsunuz. Fine-dining dünyasında deneyimli şefler Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş’ın açtığı mekanda sucuklu, dana etli, tavuklu, kuzu etli ve vejetaryen dürüm seçenekleri var.
Reklâm
Eat Box
 • Restoranlar
 • Beşiktaş
Eat Box’ı kısaca “One man show” olarak tanımlayabiliriz. Mekânın fikir babası, sahibi, aynı zamanda şefi ve zaman zaman garsonu olan Eren Bursalıgil hayatta ne yapmak istediğine çocukken karar verebilmiş şanslı azınlıktan. Evdesiniz ve karnınız aç. İnternetten sipariş vermeden, üzerinizdeki şort, tişört ve parmak arası terlik kombinasyonundan vazgeçmeden hava alma hevesindesiniz. Hani öyle bir yer olsa ki gittiğinizde mahalleden tanıdık birkaç simayı da görebilseniz, sahibini tanıyor olsanız, o da sizi “Ne istersiniz?” sorusuyla muhatap etmeden doyursa pek bir şahane olmaz mıydı? “Olurdu.” diye düşünenler için çözüm Eat Box’dan geldi. Evden fazla uzaklaşmadan karın doyurmak isteyenlere mahalle arası kebapçılarından farklı bir alternatif sunmak isteyen Eren Bursalıgil, tasarımından menüsüne, pişirmesinden servisine kadar uzanan yolda Eat Box’a gönül vermiş. İstanbul’da W Hotel Minyon, Corvus Wine&Dine gibi mekânlarda, beş yıldızlı otellerde ve Londra’daki Sofra restoranlarında işin mutfağında pişen şefimiz artık kendi yerini açma zamanının geldiğine inanmış. İstanbul’da eksikliğini hissettiği mahalle arası yeme-içme mekânlarına (yeme-içme’yi özellikle kullanıyoruz çünkü Eat Box restoran, kafe, delicatessen ve daha nicesi) bir çözüm getirmek için de yaklaşık bir ay önce Abbasağa’da Eat Box’ı açmış. Tam parkın köşesinde yer alan bu şirin mekândan size gerçekten bir samimiyet havası geçiyor. Kullanılan malzemelerden dekorasyona, servisten tada kadar her şey doğallık ve sadeli
Elbet Steakhouse
 • Restoranlar
 • Steakhouse
 • Etiler
İsim yapmış bir etçinin yanında yetişip kendi et restoranını açan ve başarıdan başarıya koşan gençlerin hikâyelerine alıştık. Elbet de bu geleneğin bir parçası. Baştan uyaralım, Elbet’te yer bulmak gerçekten zor! Zamanında Nusr-Et’te deneyim kazanan bir ekibin kurduğu Elbet, büyük etçilere göre daha butik ve samimi bir ortama sahip. İbrahim Çolak ve Elvan Şahin, 10 senelik et ve restoran tecrübelerini menüye yansıtmayı ve kısa sürede kendi müdavimlerini yaratmayı başarmış. Etlerin lezzetinin yanı sıra güler yüzlü ve ilgili çalışanları da övgüye hak ediyor. Akaretler’in bu sevimli mahalle etçisini, birkaç gün öncesinden rezervasyon yaptırarak siz de mutlaka keşfedin. Kıvanç Tatlıtuğ’dan Çağatay Ulusoy’a Elbet’e yolunu düşen ünlülerin sayısı da bir hayli fazla.
Reklâm
 • Restoranlar
 • Teşvikiye
Alex Dekesoğlu Londra’da tattığı burgerler ve şeflerle ettiği sohbetlerden ilham alarak kendi burgercisini yaratmış. Dekesoğlu güzel bir burger etine sadece karabiber ve tuz eklemenin yeterli olduğunu söylüyor. Tamamen burger odaklı menülerini kafa karıştırabilecek tüm seçeneklerden arındırılmış. Tarifini sır gibi sakladıkları Grungy sosla servis ettikleri burgerlerini mutlaka deneyin.
Mini Eatery
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Moda

Yeditepe Gastronomi mezunu şefler Naz Tiryaki ve Emre Çeri’nin mini burgerler ve atıştırmalıklar konusunda deneyler yapan mekânı. Barlar Sokağı’na yakın olması sebebiyle, gece gezmeleriniz öncesinde veya sonrasında Mini Eatery’de şipşak bir şeyler atıştırabilirsiniz. 

Reklâm
Biber Burger
 • Restoranlar
 • Beşiktaş
Menüsünden anladığımız kadarıyla Biber Burger, belli başlı isimlerin oluştuğu hamburger piyasasında farklılığı ile kendine yer bulmaya çalışıyor. Mekânın dana etinden yapılan 180 gramlık köfteleri oldukça doyurucu. 180 gramlık et tek parça olduğu için epey kalın oluyor, bu yüzden de kömür ızgarasında pişen etin içi tam da arzu edildiği gibi sulu kalıyor. Ekmekler de oldukça lezzetli. Hamburgerlerin içinde bulunan karamelize soğanlar da aynı şekilde; işi abartan bazı mekânlarda olduğu gibi tatlı yiyormuş hissine kapılmanızı sağlayacak kadar şekerli veya pekmezli değil. El emeği göz nuru patatesler ise dışı sert, içi yumuşacık, altın gibi kızarmış şekilde geliyor. Bir de mekânın adını doğrularcasına masanıza, kızarmış kurutulmuş kırmızı biberler geliyor. Bu biberler Edirne geleneğini hatırlatıyor, ancak onlara kıyasla bunlar çok daha şişman ve acı değil; rahatlıkla yiyebilirsiniz.   Gelelim bahsettiğimiz farklılıklara. Biber’in hamburgerlerini birbirinden ve rakiplerinden ayıran temel şey sosları ve peynirleri. Biber Burger, Romesco, Amarillo, Louis, Rokfor ve klasik olmak üzere beş  çeşit hamburgere sahip, bir de tavuk burgeri var. Bunlardan Romesco, bademli ve kırmızı biberli bir sos olan romesco sos ile cheddar peynirinden yapılan oldukça lezzetli bir seçenek. Nispeten sade ve lezzetli olan Romesco’nun, Biber’in alamet-i farikası olduğunu söyleyebiliriz. Amarillo burger ise jalapeno biberi ve toz parmesan temelli bir sos olan aji amarillo ve edam peyniri ile hazırlan
City Burger
 • 5 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Beşiktaş
2013’te açılan City Burger, şehrin burgercileri arasında göz dolduran bir fiyat-kalite oranıyla öne çıkıyor.
Reklâm
Hard Rock Cafe İstanbul
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • İstiklal Caddesi

Biz Hard Rock’larda sergilenen rock müzik tarihinin nadide parçalarına bakıp iç geçireduralım, mekânın hamburgerleri de parmaklarınızı yedirtecek lezzette. 

Burger Joint
 • Restoranlar
 • Beşiktaş
Ihlamurdere Caddesi’nde yer alan mekânın adı, New York’un en sıra dışı ve lezzetli hamburgercilerinden biri olan Burger Joint’e saygı duruşu niteliğinde. Burger Joint’in alametifarikası 160 gramlık etiyle hamburgeri ve çizburgeri haliyle. Klasik çizgiden ayrılmayan mekân, hamburgerini etin tadını örten soslardan veya karamelize soğan gibi güçlü bir tada sahip ek malzemelerden arındırılmış şekilde sunuyor. Hamburgerde domates, yeşillik, soğan ve turşudan başka bir malzeme yok, dolayısıyla her lokmanızda et yediğinizi hissediyorsunuz. Çizburger de aynı şekilde, ete çok yakışan peynir dışında köfteden rol çalan hiçbir şey çizburgerin içine giremiyor. Bebek Kasabı’ndan alınan et de kendisine gösterilen bu saygının hakkını veriyor.   Hamburger ile arası iyi olmayanlar için bir diğer seçenek ise kuşbaşı şeklinde kesilmiş dana sokum eti ile hazırlanan dürüm. Mekânın hamburgerleri izin verirse tortilla ekmeğine sarılmış olan bu dürümü de gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Mekânın çok iddialı olduğu bir diğer nokta ise patates kızartması. Üç aşamalı bir pişirme tekniğinden geçen patatesler altın rengiyle masanıza gelir gelmez yüzünüz gülmeye başlayacak. Burger Joint’in bir diğer sürprizi daha var: Hamburger ile birlikte masanıza gelen nar ekşili nane ve roka Hatay mutfağını anımsatıyor. Ihlamurdere Caddesi’nin biraz üst kısımlarında kalsa da Burger Joint çevresindeki evlere servis de yapıyor. Beşiktaşlılar için büyük şans olan Burger Joint, fiyat/performans olarak şehirdeki en
Reklâm
Burger Project
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Sarıyer

Yemek programlarıyla tanınan Yağız İzgül’ün yarattığı bir burger üssü. Soslarla boğulmamış, az ve öz seçenekler var burada. 

Mm&g’s Burger
 • 4 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Kadıköy

Mekânın ekşi nohut mayasından hazırlanan ekmekleri, yağlı burger ekmeği sevenlerin hoşuna gidecek lezzette ve köfteleri parçalanmadan sarmalıyor. Köftelerin yanı sıra burgerlerin içindeki pepper jack peyniri ve füme dana bacon da kendi imalatları. 

Reklâm
Black Angus
 • 3 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Tophane

Burger köftesini az yağlı seviyorsanız, Black Angus’un burgerleri ağzınıza layık. Burada etler Balıkesir, Bursa ve Trakya’daki angus çiftliklerinden geliyor.

Burgerhood
 • 3 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Topağacı

Burgerinizi bol soslu sevenlerdenseniz, adresiniz Burgerhood olmalı. Ufak ama renkli ortamıyla bir burgerciden ziyade şık ve minyatür bir barı andıran Teşvikiye’deki Burgerhood, mahallelinin de buluşma noktalarından biri. 

Reklâm
Grillas
 • 3 5 yıldız üzerinden
 • Restoranlar
 • Sarıyer
Grillas, Kanada’da aşçılık eğitimi alan Didem Balaban tarafından açıldı. Balaban etini elleriyle seçiyor, ekmeğini kendi hazırlıyor.
Tavsiye edilen
  İlginizi çekebilecek diğer içerikler
   Reklâm