Görünmez Kahramanlar

Konserlerin perde arkasındaki kahramanlarıyla tanışın

İple çektiğimiz bir konser için kimler gecesini gündüzüne katıyor? Perde arkasındaki kahramanlarla tanışın.

Yazan:
Time Out Istanbul editors
Reklâm

Konserlerin perde arkasında günlerce süren hazırlıklar, müzik aşkıyla çalışan çok sayıda insan olduğunu biliyoruz. “Kim bu insanlar?” dedik ve peşlerine düştük. 

Konserlerin perde arkasındaki kahramanları

Cemre Şen / Booking manager, Charmenko
  • Müzik

Sevdiğiniz bir sanatçının yakın zamanda vereceği konserin haberini aldığınızda ilk teşekkür etmeniz gereken isim bu etkinliğim tohumlarını atan booking manager. Charmenko’nun deneyimli booking manager’ı Cemre Şen’e mesleğin inceliklerini sorduk.

Reklâm
Mehmet Öğünç / Ses şef yardımcısı, Zorlu PSM
  • Müzik

Bir uzay üssü kontrol panelini andıran platformda yer alan yüzlerce düğmenin her birinin bir işlevi var, hepsi de daha yüksek kalitede bir konser izleyebilmeniz için. Deneyimli ses mühendisi Mehmet Öğünç işin detaylarını anlatıyor.

Reklâm
Sadık Avcı / Işık tasarımcısı, Babylon
  • Müzik

Konser ortamlarının bir anda havasını değiştiren ışıklar... ‘Bu ışıklar önceden ayarlanmış,’ diyecek kadar kendinizden eminseniz, bir de işin aslını Babylon’un Işık Tasarımcısı Sadık Avcı’dan dinleyin deriz.

Reklâm
Janset Genel / Etkinlik sorumlusu, Babylon
  • Müzik

Konser öncesi kontrolden çıkan müzisyenlerle ilgili duyduklarımız yoksa bir efsaneden mi ibaret? Altı yıl boyunca Babylon’da Etkinlik Sorumlusu olarak çalışan Janset Genel bizim için kulisin perdesini aralıyor.

Maya Morel / Ağırlama sorumlusu, Babylon
  • Müzik

Abartı mı gerçek mi bilmiyoruz ama sanatçı kaprisleri gazetelerin magazin sayfalarında sık sık beliren haberlerdendir. Konser mekânına adım attıkları andan itibaren sanatçılarla bizzat ilgilenen Maya Morel bu konudaki gizemi aydınlattı.

Reklâm
Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm